Mobilny Informator o HIV/AIDS

Mobilny Informator o HIV/AIDS

Mobilny Informator o HIV/AIDS
Źródło zdjęć: © Jupiterimages
22.06.2009 13:02, aktualizacja: 22.06.2009 13:23

Aplikacja Mobilny Informator o HIV/AIDS to możliwy do uruchomienia na telefonach komórkowych program, zawierający informacje na temat HIV/AIDS stworzony przez Krajowe Centrum ds. AIDS oraz firmę NETOX, która zajmuje się tworzeniem produktów na urządzenia mobilne.

Aplikacja zawiera podstawowe informacje na temat, m.in.: dróg zakażenia HIV, zachowań ryzykownych, zmniejszania ryzyka zakażenia i testowania w kierunku HIV (także adresy punktów konsultacyjno-diagnostycznych, w których można wykonać test anonimowo i bezpłatnie). Aplikacja pozwala szybko i dyskretnie uzyskać rzetelną informację na temat HIV/AIDS.

W Polsce każdego roku wykrywa się 700-800 nowych zakażeń HIV, od początku epidemii zanotowano ponad 12 000 zakażeń. Szacuje się, że zakażonych jest jednak ok. 30-35 tysięcy osób, a to oznacza, że zaledwie 1/3 osób seropozytywnych jest świadoma swojego statusu serologicznego.

Aby zainstalować aplikację w swoim telefonie należy wejść, bezpośrednio ze swojego telefonu komórkowego, na stronę internetową www.mia.aids.gov.pl lub odwiedzić portal www.aids.gov.pl w celu uzyskania dokładnych informacji na temat kompatybilności i sposobu instalacji aplikacji.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)