Mobilne badanie USG z telefonu

Mobilne badanie USG z telefonu

Mobilne badanie USG z telefonu
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
14.10.2011 13:15, aktualizacja: 14.10.2011 15:16

Telefony komórkowe mogą służyć nie tylko pracy czy rozrywce, ale również szeroko pojętej medycynie. Udowadnia to zestaw MobiUS SP1 firmy MobiSante, który pozwala na przeprowadzanie badania USG przy wykorzystaniu m.in. telefonu komórkowego.

Zestaw składa się z telefonu Toshiba TG01, pracującego pod kontrolą leciwego już systemu Windows Mobile 6.5 oraz specjalnie skonstruowanej sondy. Do działania niezbędny jest port USB 2.0 co oznacza, że urządzenie nie będzie kompatybilne ani z iPhone’em, ani z telefonem z Androidem.

Obraz

Za pomocą MobiUS SP1 można wykonać badanie płodu, jamy brzusznej, serca, miednicy czy naczyń obwodowych. Cała konstrukcja jest niewielka i daje szansę na szerszy dostęp do podstawowej opieki medycznej milionom ludzi na świecie - według producenta, nawet 70% ludzkości nie ma dostępu do tego typu badań ze względu na ich koszt oraz niewielką dostępność, związaną z ich stacjonarnym charakterem.

Dzięki łączności 3. oraz WiFi wyniki badań można przesłać do dowolnego miejsca na świecie, a gabaryty urządzenia pozwalają na przeprowadzenie badań praktycznie w każdym miejscu na świecie. Cena zestawu wynosi zaledwie 7 495 dolarów. To i tak niewiele biorąc pod uwagę fakt, że koszt alternatywnych, również mobilnych, rozwiązań rozpoczyna się od 100 tys. dolarów.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)