Mobilking na sprzedaż

Mobilking na sprzedaż

Mobilking na sprzedaż
28.01.2009 10:11, aktualizacja: 28.01.2009 16:29

Należący do czeskiego koncernu Penta Mobilking miał być marką MVNO w kilku krajach - na razie jest tylko w Polsce. Choć na tle innych operatorów wirtualnych odniósł duży sukces, to aktualnie całe przedsięwzięcie jest na sprzedaż.

Należący do czeskiego koncernu Penta Mobilking miał być marką MVNO w kilku krajach - na razie jest tylko w Polsce. Choć na tle innych operatorów wirtualnych odniósł duży sukces, to aktualnie całe przedsięwzięcie jest na sprzedaż - dowiedział się TELEPOLIS.PL.

Przyczyną sprzedaży jest nie tylko kryzys i chęć konsolidacji aktywów, ale i fakt, że Mobilking jeszcze na siebie nie zarabia. Według informacji TELEPOLIS.PL, choć cena każdej minuty jest powyżej sumy płaconej PTC (operatorowi sieci, na której działa Mobilking), to w ujęciu całościowym firma jest pod kreską, bo nie osiągnięto jeszcze odpowiedniej masy krytycznej i wyniki ciągną w dół koszty marketingowe. Niedawno operator zrezygnował ze sponsoringu polskiego żużla.

Zdaniem osoby znającej kulisy sprawy, Czesi zbyt wysoko wyceniają Mobilkinga i dopóki nie zejdą z ceną, to nie znajdą nabywcy.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)