Mobiliny Plan Zajęć - aplikacja na twoją komórkę

Mobiliny Plan Zajęć - aplikacja na twoją komórkę

Mobiliny Plan Zajęć - aplikacja na twoją komórkę
12.09.2008 13:47, aktualizacja: 12.09.2008 14:05

Niedawno rozpoczął się rok szkolny. Wrześniowy powrót do szkoły wpisał się już wręcz w naszą tradycję. Jednak, mimo że mury szkół od lat pozostają te same, to za murami widać coraz więcej zmian. Nowa aplikacja "Mobilny Plan Zajęć" to nowoczesna aplikacji dla wszystkich uczących się osób.

Uczniowie mają do dyspozycji coraz więcej nowinek technicznych, zwanych zazwyczaj „gadżetami”, które pozornie nie mają wiele wspólnego z nauką. Gadżetami, które najczęściej towarzyszą młodym ludziom są z pewnością telefony komórkowe. Te niestety są przeważnie wykorzystywane do pisania smsów i to zazwyczaj podczas lekcji, co w niektórych szkołach jest zabronione. Nie każdy ma jednak świadomość, że może w swoim telefonie zainstalować przydatne aplikacje, które rozszerzą możliwości telefonu i pozwolą wykorzystać telefon do czynności, które z pozoru wydawałyby się niemożliwe. Jednym z takich programów jest Mobilny Plan Zajęć. Mobilny Plan Zajęć.

Program ten , jak wskazuje jego nazwa, pozwala na prowadzenie w telefonie planu zajęć. Aby rozpocząć korzystanie z aplikacji, należy wprowadzić aktualny plan zajęć, co będzie właściwie jedyną bardziej skomplikowaną czynnością. W programie jest wstępnie zdefiniowana lista przedmiotów, którą można zmodyfikować, szczególnie odnośnie numerów sal, które można przypisać do każdego przedmiotu. Każdy przedmiot możemy oznaczyć innym kolorem, aby łatwiej można go było zidentyfikować, choćby na tygodniowym rozkładzie zajęć. Następną czynnością będzie ustalenie planu zajęć. Korzystamy tutaj z listy przedmiotów, które możemy dodawać w dowolnej porze dnia i tygodnia (co może być przydatne szczególnie dla osób mających nietypowy rozkład zajęć –. np. w weekendy), ustalając godzinę rozpoczęcia i zakończenia wybranego przedmiotu. Możemy także ustalić okresy wolne od zajęć, co zostanie zaznaczone na dołączonym do aplikacji kalendarzu.

Obraz

Głównym elementem programu jest „Pulpit”, na którym możemy obserwować aktualny plan zajęć –. program pokazuje jakie aktualnie są zajęcia, informacje o poprzednich i kolejnych zajęciach, czas trwania zajęć (i czas do ich zakończenia), godziny rozpoczęcia oraz numery sal. Jeżeli aktualnie nie ma zajęć lub jest między nimi przerwa, program pokaże stosowną informację. Dodatkową funkcją jest możliwość wprowadzenia notatki do każdego przedmiotu, co można wykorzystać w dowolny sposób – wprowadzając np. listę ocen.

Aplikacja Mobilny Plan Zajęć powinna zagościć w telefonie każdego ucznia, co mogłoby być dobrym przykładem pozytywnego wykorzystywania możliwości telefonu komórkowego w szkole.

Opisywany program można pobrać bezpośrednio z serwisu --> Aplikacjegsm.wp.pl <----> Aplikacjegsm.wp.pl <--, w którym dostępne są także inne przydatne programy na telefony komórkowe. Wszystkie aplikacje można pobrać na telefon w bardzo prostu i szybki sposób - za pomocą smsa.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)