Mobile Navigator dla smartfonów z Androidem

Mobile Navigator dla smartfonów z Androidem

16.07.2009 15:30, aktual.: 16.07.2009 16:54

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Od sierpnia firma Navigon zamierza rozpocząć sprzedaż oprogramowania Mobile Navigator także w wariancie dla bazujących na platformie Android smartfonów G1 i G2. Do tej pory użytkownicy tych urządzeń mieli do dyspozycji tylko pokładowe narzędzie Copilot Live albo mogli sięgnąć po jakąś aplikację korzystającą z danych kartograficznych OpenStreetmap (na przykład AndNav)

Oprogramowanie firmy Navigon będzie zawierało wszystkie funkcje znane z Mobile Navigatora 7 i dostarczy kierowcy informacji na temat natężenia ruchu (TMC) oraz ograniczeń prędkości. Aplikacja wyświetla dane w układzie pionowym i poziomym. Poza narzędziami nawigacyjnymi użytkownik będzie mógł też skorzystać z funkcji oferowanych w portalu Skobbler. Do tego dochodzi funkcja nanoszenia własnych punktów POI (Point of Interest) oraz oceniania obiektów takich jak restauracje.

Mobile Navigator będzie rozprowadzany za pośrednictwem serwisu Android Market. Pełną, 30-dniową wersję oprogramowania przetestujemy za darmo. Przygotowywane jest wydanie obejmujące szczegółowe mapy Austrii, Niemiec i Szwajcarii oraz wariant z mapami całej Europy. Navigon nie ujawnił na razie ceny aplikacji.

wydanie internetowe www.heise-online.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)