Miska z cyfrową wagą Tchibo

Miska z cyfrową wagą Tchibo

Miska z cyfrową wagą Tchibo
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
21.06.2012 10:25

Proste urządzenie, które ułatwia przygotowanie składników do gotowania i pieczenia oraz pozwala zaoszczędzić miejsce w kuchni.

Każda pani domu wie, że sekretem udanych wypieków jest dokładne trzymanie się (sprawdzonego oczywiście) przepisu. Ciężko to zrobić bez możliwości odmierzenia składników. Co prawda niektóre gospodynie mają „wagę w oczach”, ale to raczej kwestia dużego doświadczenia i lat ważenia mąki, cukru i innych wiktuałów. Większość kucharzy i kucharek nie może obejść się bez kuchennej wagi, ale z tą znowu jest pewien kłopot: to ważenie wszystkiego po kolei, przesypywanie, aby zważyć kolejny produkt jest nieco uciążliwe i czasochłonne.

Firma Tchibo, wypuszczając na rynek nowy produkt, chciała zapewne ułatwić cały proces. Otrzymujemy więc miskę do miksowania z wbudowaną wagą. Wystarczy wsypać do niej potrzebne produkty, a miska na bieżąco będzie odmierzać ich wagę. Po każdym dodanym składniku można wyzerować ręcznie licznik, co jest wygodną funkcją, kiedy wszystkie dodawane składniki planujemy wymieszać bezpośrednio w urządzeniu. Gorzej, jeśli czegoś niechcący wsypiemy za dużo…. W momencie, gdy chcemy zatrzymać na wadze wynik pomiaru, nawet pomimo usunięcia ważonych składników z miski, można łatwo wykonać tę czynność za pomocą przycisku „hold”. Ta funkcja może przydać się podczas odważania dużej ilości składników, które objętościowo mogą nie zmieścić się w misce.

Miska, jak większość cyfrowych wag, automatycznie wyłącza się, gdy przez pewien czas z niej nie korzystamy –. to przydatna funkcja pozwalająca na oszczędność energii. Gdy baterie będą się wyczerpywać, wyświetlacz również to zasygnalizuje. Waga cyfrowa ma zakres od 2 gramów do 5 kilogramów, odmierza produkty zarówno w kilogramach i mililitrach jak i funtach/uncjach (lb/oz ) oraz płynnych uncjach (fl.oz). Antypoślizgowe nóżki sprawiają, że podczas miksowania miska pozostaje w miejscu.

Miskę można odczepić od wagi, a nawet jest to w niektórych sytuacjach pożądane. Niestety część z przyciskami i wyświetlaczem nie jest wodoodporna, można więc ją uszkodzić podczas przygotowywania wypieku (mało kto ma wtedy czyste ręce) lub czyszczenia. Jest to element wymagający dopracowania. Samą miskę można oczywiście normalnie myć, nawet w zmywarce.

Miska z wagą jest dostępna w biało-fioletowej kolorystyce i kosztuje około 80 zł

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)