Mininova zagrożona?

Mininova zagrożona?

Mininova zagrożona?
Źródło zdjęć: © mininova
23.05.2008 11:00, aktualizacja: 23.05.2008 13:03

Holenderska organizacja antypiracka BREIN wzięła na celownik jeden z najpopularniejszych obecnie serwisów torrentowych - witrynę Mininova.org. Przedstawiciele BREIN deklarują, iż chcą zmusić administratorów serwisu do wprowadzenia filtrów zawartości, zaś jeśli to się nie uda - do zamknięcia strony.

BREIN chce doprowadzić do tego, by na Mininova.org nie pojawiały się odnośniki do nielegalnie udostępnionych materiałów multimedialnych i oprogramowania. Jeśli nie uda się tego zrobić poprzez wprowadzenie filtrów zawartości, to organizacja będzie domagać się od sądu wydania nakazu zamknięcia serwisu.

Przedstawiciele Mininova deklarują, że serwis działa zgodnie z prawem, zaś jego administratorzy zawsze szybko reagują na wszelkie zastrzeżenia zgłaszane przez właścicieli praw autorskich ( mogą oni wnioskować o usunięcie z Mininova.org odnośników do nielegalnie udostępnionych treści ). Przypominają oni też, że strona ma podpisane umowy dystrybucyjne z dostawcami treści, którzy wykorzystują protokół BitTorrent do dystrybuowania swoich materiałów multimedialnych w Internecie.

Tim Kuik, szef BREIN, twierdzi jednak, że usuwanie odnośników do pirackich materiałów to zdecydowanie zbyt mało - jego zdaniem administratorzy strony powinni uniemożliwić publikowanie na niej odnośników do nielegalnie udostępnionych plików.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)