Mini elektrownia na biurku

Mini elektrownia na biurku

Mini elektrownia na biurku
Źródło zdjęć: © hammacher.com
30.08.2009 11:19, aktualizacja: 31.08.2009 12:04

W dzisiejszych czasach musimy zwracać uwagę na ekologię oraz na fakt, iż zasoby ziemi są ograniczone. Zapewne większość z nas wie jakie korzyści dla środowiska przynoszą odnawialne źródła energii...

W dzisiejszych czasach musimy zwracać uwagę na ekologię oraz na fakt, iż zasoby ziemi są ograniczone. Zapewne większość z nas wie jakie korzyści dla środowiska przynoszą odnawialne źródła energii. Zasad ich działania może nauczyć nas bardzo ciekawy gadżet – The Renewable Energy Experiment Kit.

Jest to edukacyjny zestaw dla najmłodszych, który pozwala na tworzenie energii z takich odnawialnych źródeł jak promieniowanie słoneczne, siła wiatru, reakcje chemiczne czy siła ludzkich mięśni. Urządzenie posiada miniaturowe ogniwo fotowoltaiczne, turbinę wiatrową, ogniwo elektrolityczne oraz korbkę połączoną z prądnicą. Wytworzona dzięki nim energia jest gromadzona w specjalnych akumulatorkach i można ją wykorzystać np. do zasilania silniczka, brzęczyka lub lampki LED. Ciekawostką jest wbudowany amperomierz i woltomierz, który pozwoli sprawdzić efektywność źródła, z którego wytwarzana została energia. Dziwić może jedynie to iż do działania wymaga on zasilania w postaci dwóch baterii AA.

Gadżet mierzy 31,75 cm x 24,13 cm x 27,94 cm i waży 0,68 kg. Jego cena wynosi 49,95 dolarów.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)