"Minecraft": klasyczna wersja dostępna w sieci

"Minecraft": klasyczna wersja dostępna w sieci

"Minecraft": klasyczna wersja dostępna w sieci
Źródło zdjęć: © flickr.com
08.05.2019 12:35, aktualizacja: 08.05.2019 14:35

Kojarzycie "Minecraft"? Wiecie, ta kultowa gra, która stała się fenomenem kulturowym i jedną z ulubionych gier młodzieży? Właśnie można ograć jej pierwszą wersję z poziomu przeglądarki. Jeśli jakoś się nie załapałeś bądź załapałaś, teraz można to nadrobić.

W sieci bez problemu można znaleźć pierwotną wersję gry stworzonej przez Notcha i jego studio Mojang. Gra oczywiście znacznie różni się od tej wersji, którą znamy obecnie. Grafika, o ile to możliwe, jest prostsza, występują tylko 32 rodzaje bloków, pojawiają się też wszystkie nieoszlifowane elementy, jakie można było znaleźć w oryginale. Interfejs, a właściwie jego obsługa jest tak intuicyjna, że "tylko matka mogłaby go pokochać".

"Minecraft" ma już ponad dekadę. Od tego czasu naprawdę sporo się zmieniło – pojawiła się wersja na VR, organizowane są kursy programowania w oparciu o grę, pojawiły się przygodówki i tony gadżetów. Produkcja dalej zarabia nieprzyzwoite ilości pieniędzy. Teraz można z łatwością sprawdzić, jak wyglądały początki tego fenomenu. Od razu można powiedzieć, że były bardzo skromne.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)