Microsoft zdradza przyszłość Windows Phone

Microsoft zdradza przyszłość Windows Phone

Microsoft zdradza przyszłość Windows Phone
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
30.07.2014 16:27, aktualizacja: 30.07.2014 18:25

Microsoft zapowiedział właśnie pierwszą aktualizację rozwojową dla systemu Windows Phone 8.1, o nazwie Update 1. Nie wprowadza ona zbyt wielu zmian, bardziej retuszując system niż wprowadzając kolejne rewolucje.

Windows Phone 8.1 Update wprowadzi natywną obsługę folderów do ekranu startowego. Oznacza to, że będziemy mogli grupować kafelki wedle naszego upodobania. Przy czym grupowane kafelki dalej pozostaną aktywne, a więc będą - jak do tej pory - wyświetlać powiadomienia i inne informacje.

Zmian doczeka się też usługa Xbox Music, która nie jest niestety dostępna w Polsce. Na części z usprawnień jednak skorzystamy (Xbox Music w Polsce jest też systemowym odtwarzaczem naszej lokalnej kolekcji muzycznej): aplikacja ma działać zauważalnie szybciej, sprawniej i w końcu doczeka się funkcji aktywnego kafelka.

Dojdzie też nowa opcja: kącik aplikacji. Jest ona przeznaczona głównie dla klientów biznesowych i oferuje uruchamianie wybranej grupy aplikacji w całkowicie izolowanej od reszty telefonu "piaskownicy". Oprócz tego dojdzie możliwość zaznaczania wielu SMS-ów w danej konwersacji, VPN będzie działać podczas połączenia z publiczną siecią Wi-Fi a kafelek reprezentujący Sklep otrzyma nowy, opcjonalny, duży rozmiar.

Aktualizacja ma się pojawić już w przyszłym tygodniu w wersji dla deweloperów, żeby mogli ją przetestować. Póki co nie wiadomo, kiedy trafi do klientów końcowych.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)