Microsoft: większość Lumii otrzyma update do Windowsa 10

Microsoft: większość Lumii otrzyma update do Windowsa 10

Microsoft: większość Lumii otrzyma update do Windowsa 10
Źródło zdjęć: © Giznet.pl
26.01.2015 10:31, aktualizacja: 26.01.2015 12:58

Amerykański gigant dokonał sprostowania zapowiedzi dotyczących planowanego upgrade’u smartfonów Windowsem Phone 8. Przedstawiciele Microsoftu wycofali się z wcześniejszych deklaracji i ogłosili, że Windows 10 zostanie udostępniony „większości” urządzeń z dwiema poprzednimi odsłonami OS-u.

Z dotychczasowych zapowiedzi firmy wynikało, że na update mogą liczyć wszystkie smartfony oparte na Windows Phone lub Windows Phone 8.1. Taką informację znajdziemy choćby na oficjalnym Twitterze Lumii, gdzie jej pracownicy odpowiadali na pytania licznych użytkowników systemu. Dziś wiemy już, że rzeczywistość przedstawia się nieco inaczej, a według notki opublikowanej w piątek na blogu Lumia Conversations, aktualizacja trafi na pokład tych urządzeń, które udźwigną obciążenia sprzętowe systemu. O jakich konkretnie obciążeniach mowa? Ostatnie tanie gadżety MS posiadały przynajmniej jeden gigabajt RAM-u, co sugeruje, iż jest to jest minimalna ilość pamięci operacyjnej potrzebnej do obsługi platformy.

Według wpisu przedstawicieli firmy, nie wszystkie istniejące smartfony są wstanie poradzić sobie ze wsparciem dla wszystkich funkcjonalności Windowsa 10. Część zakwalifikowanych produktów może więc otrzymać aktualizację w nieco okrojonej formie.

Wszystko wskazuje na to, że tylko najmocniejsze Lumie mogą liczyć na pełną gamę dodatków i funkcji, które pokazano w trakcie ostatniej konferencji MS. Wśród nich znajdziemy choćby odświeżoną wersję pakietu biurowego Office, dorównującą aplikacjom dostępnym na Androidzie i iOS. Poza nim oraz samym Windowsem 10, gadżety zostaną wyposażone w udoskonaloną asystentkę Cortana, tradycyjne tapety oraz możliwość ścisłej synchronizacji sprzętu z innymi z urządzeniami opartymi na tej platformie.

Źródło artykułu:Giznet.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (55)