Microsoft Research przedstawia projekt Recite

Microsoft Research przedstawia projekt Recite

Microsoft Research przedstawia projekt Recite
Źródło zdjęć: © Microsoft
17.02.2009 13:00, aktualizacja: 17.02.2009 13:14

Dział badawczy giganta z Redmond - Microsoft Research, upublicznił nowy prototyp w postaci wczesnej wersji poglądowej (Technology Preview) aplikacji Recite. Mały programik współpracuje z Windows Mobile i pozwala tworzyć notatki głosowe, a następnie wyszukiwać je na telefonie.

Aplikacja współpracuje z wybranymi urządzeniami pracującymi pod kontrolą systemu Windows Mobile w wersji 6.0 lub nowszej. Pełna lista obsługiwanych telefonów znajduje się na oficjalnej stronie projektu. Instalację Recite można przeprowadzić na trzy sposoby: za pomocą łącza otrzymanego w wiadomości sms, poprzez przeglądarkę mobilną lub przy użyciu komputera PC.

Działanie programu jest bardzo proste. Recite ma jedynie dwie funkcje. Pierwszą jest nagrywanie notatek, a drugą ich wyszukiwanie. Aplikacja nie korzysta z technologii rozpoznawania mowy, bazuje jedynie na porównywaniu wzorców głosu użytkownika zawartych w nagraniach i w żądaniu wyszukiwania. Dzięki takiemu mechanizmowi możliwe jest korzystanie z programu w innych językach, niż angielskim. Notatki, które zapiszesz możesz następnie wyszukać na podstawie słów kluczowych - wystarczy tylko wymienić kilka fraz do telefonu, a urządzenie zaraz zwraca listę z najlepiej dopasowanymi wynikami.

Więcej informacji: oficjalna strona projektu Microsoft Research Recite (w j. ang.)

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)