Microbot Push - robot, który wyręczy twój palec

Microbot Push - robot, który wyręczy twój palec

Microbot Push - robot, który wyręczy twój palec
Źródło zdjęć: © chip.pl
05.11.2015 15:32, aktualizacja: 05.11.2015 16:09

Na rynku istnieje już mnóstwo rozwiązań służących do automatyzacji domu, jednak większość z nich zakłada instalację nowych urządzeń lub wykorzystywanie standardów, których starsze sprzęty po prostu nie obsługują. A co gdy nie chcemy wszystkiego wymieniać? Z pomocą przyjdzie Microbot Push.

Południowokoreański startup stworzył system, który pozwala w sposób bezprzewodowy używać przyrządów i urządzeń wymagających fizycznej interakcji z przyciskami - włączników świateł, wentylatorów, żaluzji, bram garażowych, ekspresów do kawy itp. Całość łączy w sobie "robotyczne palce", które umieszczamy przy włączniku lub przycisku urządzenia, HUB, który bezprzewodowo zarządza wszystkimi microbotami, oraz aplikację, w której to ustawiamy pożądany przez nas schemat działania, np. "o godzinie 6.00 uruchom ekspres do kawy i podciągnij żaluzje."

Instalacja jest nieinwazyjna, a akumulatorki zapewniają pracę na około 6 miesięcy. Niestety cena zestawu nie została jeszcze podana, ale już 9 listopada twórcy wystartują z kampanią na Indiegogo, gdzie wszystko zostanie wyjaśnione.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Sennheiser prezentuje słuchawki za 50 000 USD

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)