Method-1 - koreański mech rodem z Avatara

Method-1 - koreański mech rodem z Avatara

Method-1 - koreański mech rodem z Avatara
Źródło zdjęć: © Facebook/Vitaly Bulgarov
23.12.2016 12:05, aktualizacja: 25.12.2016 12:25

Koreańczycy zbudowali w pełni funkcjonalnego mecha – robota, który porusza się na dwóch nogach, a jego ramiona naśladują ruchy rąk pilota, siedzącego wewnątrz maszyny. Method-1 to czterometrowy „kombinezon” mechaniczny, który wygląda i działa podobnie do tych, które znamy z Avatara. Kolejnym „kinowym” rozwiązaniem jest sterownie ramionami mecha. Mechaniczne ramiona podążające za ruchami rąk pilota znamy przecież z Pacific Rim.

1 / 4

Method-1 wykona najcięższe prace

323939613175785897
© Facebook/Vitaly Bulgarov

Za prace nad działającym już prototypem o niezbyt filmowej nazwie Method-1 będzie odpowiedzialna nowopowstała firma Korea Future Technology. Jak zapowiedzieli jej przedstawiciele, mechy już niebawem będą mogły pracować w najtrudniejszych warunkach i pomagać przy usuwaniu skutków katastrof, nawet takich jak po tragedii w elektrowni jądrowej w japońskiej Fukushimie.

2 / 4

Specjalista kina S-F zaprojektował Method-1

323939613175916969
© Facebook/Vitaly Bulgarov

Jednym z pracowników nowej firmy jest Vitaly Bulgarov. Jest on znany ze swoich futurystycznych projektów robotów i innych maszyn, które można zobaczyć chociażby w najnowszej ekranizacji Terminatora, Robocopa czy Transformersów. Maszyny zaprojektowane przez niego można podziwiać również w Starcarfcie oraz w World of Warcraft.

Najnowsze dzieła projektanta można podziwiać na jego stronie intermnetowej.

W nowo powstałej firmie Bulgarov jest odpowiedzialny za wprowadzenie swoich niesamowitych projektów w życie. Pierwszym jego zadaniem będzie opracowanie wyglądu mecha Method-1, który jak na razie jest prawie 4-metrowym prototypem i już wygląda niczym z gry komputerowej.

3 / 4

Method-1 spaceruje tylko na uwięzi

4 / 4

Method-1 już wkrótce wyjdzie z hangarów

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)