MeeGo: Intel poszuka innych partnerów

MeeGo: Intel poszuka innych partnerów

MeeGo: Intel poszuka innych partnerów
18.02.2011 15:03

Szef Intela Paul Otellini stwierdził, że jego firma poszuka innych partnerów, z którymi będzie rozwijała projekt MeeGo, skoro Nokia zrezygnowała z tego bazującego na Linuksie systemu operacyjnego i zdecydowała się na zastosowanie we własnych smartfonach Windows Phone 7

W rozmowie z dziennikarzami Reutersa Otellini stwierdził, że operatorzy sieci komórkowych chcą kolejnego ekosystemu dla urządzeń przenośnych, który powinien być otwarty. Otellini scharakteryzował motyw stojący za decyzją Nokii jako czysto finansowy, jednakże on nie podjąłby takiego kroku jak Stephen Elop. Szef Intela stwierdza, że na jego miejscu postawiłby na zastosowanie Androida w smartfonach z najwyższej półki, i dodaje, że MeeGo byłoby najlepszym wyborem, jednak Nokii faktycznie mogło nie być stać na wdrożenie tej platformy.

Obraz
© (fot. MeeGo)

Wcześniej, w trakcie MWC (Mobile World Congress) w Barcelonie, przedstawiciele Intela informowali media o tym, że MeeGo nie było tylko projektem Intela i Nokii, ale że stało za nim wiele firm z branży IT (i nie tylko). Decyzja Nokii wymusza na producencie procesorów znalezienie innego partnera. Korporacja będzie go szukać na pewno wśród firm z sektora motoryzacyjnego (produkujących systemy informacyjno-rozrywkowe) zrzeszonych w konsorcjum GENIVI, a także wśród wytwórców netbooków, tabletów i internetowych telewizorów (tzw. connected TV).

wydanie internetowe www.heise-online.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)