Mandriva atakuje po raz kolejny

Mandriva atakuje po raz kolejny

Mandriva atakuje po raz kolejny
30.04.2007 09:30, aktualizacja: 07.05.2007 12:32

W ofercie serwisu Mandriva Poland pojawiło się nowe, płatne wydanie systemu Mandriva. Nowa dystrybucja obrała nazwę Mandriva Xtreme i jest kolejną ciekawą alternatywą dla produktu firmy Microsoft.

Mandriva Xtreme jest pierwszym polskim, komercyjnym wydaniem Mandriva Linux. Jest ona dostosowana do pracy jako wielofunkcyjna stacja robocza. Polscy programiści opracowali całkowicie nową szatę graficzną systemu. Nowe funkcjonalne menu jest szybkim łącznikiem między użytkownikiem, a najważniejszymi aplikacjami. Pulpit nowej dystrybucji od pierwszego uruchomienia współpracuje z Berylem, co w połączeniu z nową architekturą interfejsu daje ciekawe efekty wizualne. Xtreme ma stać się jednym z najbardziej funkcjonalnych systemów tego typu, więc postarano się, aby posiadał domyślnie zainstalowane najpopularniejsze oprogramowanie uznawane przez polskich użytkowników. W skład aplikacji wchodzą między innymi Amule, Ktorrent, Azereus, DC++, Kadu, PSI i Kopete. Nowa dystrybucja ma być regularnie aktualizowana i kompatybilna z większością konfiguracji sprzętowych.

Obraz
© Nowy wygląd Mandriva Xtreme

Obecnie Xtreme jest ciągle testowany, lecz już wkrótce ma się pojawić stabilne wydanie oparte na nowinkach Mandriva Spring. W ofercie serwisu mandriva.pl znajdują się dwie propozycje zakupu nowego towaru. Jednym z nich jest wersja systemu przeznaczona do instalacji na kluczu USB ( cena 149 zł ), a drugim zakup pakietu Power Pack PRO wraz z dodanym "gratis" Mandriva Xtreme. Więcej informacji odnaleźć można w serwisie mandriva.pl - http://www.mandriva.pl/index.php.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)