Mandaty dla pieszych uzależnionych od smartfonów

Mandaty dla pieszych uzależnionych od smartfonów

Mandaty dla pieszych uzależnionych od smartfonów
Źródło zdjęć: © chip.pl
10.05.2014 13:20

Wystarczy wyjść na ulicę by dostrzec, że nawet w naszym kraju coraz więcej osób nie patrzy pod nogi, tylko surfuje w internecie za pomocą smartfonów, nawet podczas przechodzenia po pasach na skrzyżowaniu. Zakaz korzystania z telefonów komórkowych podczas jazdy samochodem obowiązuje już w wielu krajach - może czas, by prawo zadziałało także w drugą stronę?

Na 2. miliony Tajwańczyków aż 14 milionów aktywnie korzysta z mobilnego internetu w smartfonach. Ustawodawcy sugerują, że znaczna część z tej grupy jest uzależniona od swoich telefonów komórkowych do tego stopnia, że podczas przechodzenia na drugą stronę ulicy nie odrywają już nawet wzroku od przeglądanych na nich informacji. W połączeniu z chaotycznym ruchem drogowym zwiększa to ryzyko wypadku. Dlatego rząd rozważa wprowadzenie mandatów dla nieostrożnych pieszych.

Jeśli ustawa się przyjmie niewykluczone, że tym śladem podążą także inne kraje. Jakie jest Wasze zdanie w tej sprawie? Czy w naszym kraju przydałyby się kary pieniężne dla uzależnionych od smartfonów przechodniów?

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (198)