Mały i szybki bezlusterkowiec Olympus E-M10

Mały i szybki bezlusterkowiec Olympus E‑M10

Mały i szybki bezlusterkowiec Olympus E-M10
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
04.08.2016 13:19

Olympus rozszerzył serię OM-D o kolejny, trzeci już model. Niewielkie gabaryty OM-D E-M10, wysoka jakość obrazu, wbudowane WiFi oraz lampa błyskowa, sprawiają, że nowy aparat może okazać się ciekawą propozycją dla wielbicieli fotografii.

Wbrew swym kompaktowym wymiarom kryjącym potężne komponenty, E-M1. ma w sobie dość miejsca dla dużego, szybkiego wizjera elektronicznego, 3-calowego wychylnego LCD, 3-osiowej stabilizacji obrazu, szybkiego autofokusa, oraz dla wysuwanej lampy błyskowej. E-M10, w jednym z dwóch zestawów z obiektywem, dostępny jest od początku lutego 2014 roku. Z obiektywem M.ZUIKO DIGITAL ED 14-42 mm 1:3.5-5.6 lub z nowym obiektywem z elektronicznym zoomem M.ZUIKO DIGITAL ED 14-42 mm 1:3.5-5.6 EZ.

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

E-M1. posiada wbudowany w korpus 3-osiowy system stabilizacji obrazu, wywodzący się z systemu 5-osiowego w E-M5 i E-M1. 3-osiowa wersja przeciwdziała odchyleniu, przekręceniu i kołysaniu zarówno przy zdjęciach, jak i filmach, niezależnie od dołączonego do aparatu obiektywu, a nawet w warunkach słabego oświetlenia, lub przy użyciu ekspozycji 1/15 sek. czy dłuższej.

Duży wizjer elektroniczny (EVF) o 1 44. 000 punktów ułatwia precyzyjne kadrowanie ujęć i dokładną ocenę światła. Dzięki Technologii adaptatywnej jasności, odtwarza on zarówno ciemne, jak i jasne sceny tak, jak są one postrzegane bezpośrednio gołym okiem.

Zainstalowany w nowym modelu Fast AF jest najszybszym ze wszystkich systemów AF Olympusa i wykorzystuje 8. pól, które pokrywają cały obraz. Obejmuje on również tryby Małe pole AF i Super Spot AF, które umożliwiają powiększenie i ustawienie ostrości dokładnie na maleńkiej części kadru. E-M10 może fotografować sekwencyjnie przy 8 klatkach na sekundę.

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Dzięki wbudowanemu WiFi, aparat może komunikować się bezpośrednio z kompatybilnymi smartfonami i wysłać wybrane zdjęcia bezpośrednio do stron internetowych i mediów społecznościowych. Alternatywnie, smartfon może być używany jako pilot zdalnego sterowania. Po sparowaniu przy pomocy kodu QR, smartfon odzwierciedla Live View LCD aparatu, dzięki czemu użytkownik może zdalnie nastawić ostrość i wyzwolić. W połączeniu z nowym elektronicznym obiektywem M.ZUIKO DIGITAL 14-42mm 1:3.5-5.6 EZ smartfon może być również używany do zdalnego uruchamiania zooma.

E-M10 będzie sprzedawany w czarnym oraz srebrnym kolorze.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)