Maleńki komputerek, a generuje obraz w 4K

Maleńki komputerek, a generuje obraz w 4K05.11.2014 10:27
Maleńki komputerek, a generuje obraz w 4K
Źródło zdjęć: © chip.pl

Niewielkich rozmiarów desktopy dopiero zdobywają rynek konsumencki. Niektórzy wciąż nie mogą uwierzyć, że są one równie wydajne co ich więksi konkurenci. Z pewnością wygrywają oszczędnością miejsca, ciekawym designem, a czasami i funkcjonalnością. W tym kierunku idzie firma Asus z linią mini komputerów VivoPC ? właśnie zapowiedziane zostały modele VM62N, VM62 i VM42.

Nowe produkty wyróżniają się wyglądem obudowy w kolorze grafitowym lub srebrnym. Dzięki wymiarom 19 na 19 centymetrów zmieszczą się niemal wszędzie - na biurku, obok telewizora, a nawet w torbie podróżnej. W najmocniejszej konfiguracji znalazły się wydajne i energooszczędne procesory Intel Core czwartej generacji oraz grafika Nvidia GeForce. Całość uzupełnia system operacyjny Windows 8.1.

Modele VivoPC, VM62N i VM62 wykorzystują procesory Intel Core i54210U 4. generacji. W VM62N dodatkowo znajdziemy kartę graficzną Nvidia GeForce. Z kolei model VM42 wyposażono w procesor Intel Celeron 2957U oraz zintegrowaną grafikę Intel HD.

Vivo DualBay umożliwia zainstalowanie do dwóch, 2,5-calowych dysków pamięci masowej lub jednego 3,5-calowego. Użytkownicy mogą korzystać jednocześnie z dysków twardych i SSD. Uzyskują dużą przestrzeń do przechowywania danych, filmów i muzyki oraz sprawne uruchamianie systemu operacyjnego i aplikacji.

Urządzenia otrzymały najnowszy standard Wi-Fi 802.11 ac oraz moduł Bluetooth 4.0. Aplikacja Wi-Fi GO! w pełni pozwala na zdalne kontrolowanie VivoPC za pomocją tabletu czy smartfona. Posłużą także jako zdalny pulpitu czy wirtualna klawiatura.

Technologia Asus SonicMaster z oprogramowaniem MaxxAudio zapewniać ma dobrą jakość dźwięku ze zintegrowanych głośników. Z kolei z narzędziem AudioWizard wybierzemy jeden z pięciu fabrycznych trybów (Muzyka, Film, Gra, Głos oraz Nagrywanie), dzięki czemu dopasujemy najlepszą jakość brzmienia do aktualnych potrzeb.

Asus HomeCloud pozwala strumieniować multimedia i zarządzać plikami. Zmienia dysk twardy w prywatną chmurę obliczeniową. Dodatkowo wraz z VivoPC użytkownik otrzymuje dostęp do 100 GB przestrzeni na Asus WebStorage za darmo przez jeden rok, dzięki czemu może archiwizować swoje pliki w chmurze i korzystać z nich z dowolnego urządzenia z dostępem do internetu.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Gigantyczne kłopoty Sony

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)