Mała karta ASUS GeForce GTX 670 DirectCU Mini

Mała karta ASUS GeForce GTX 670 DirectCU Mini

Mała karta ASUS GeForce GTX 670 DirectCU Mini
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
09.09.2013 14:59

Zaledwie 17 cm długości, a wydajnością nie ustępuje pełnowymiarowym kartom graficznym – to GTX 760 DirectCU Mini przygotowana przez firmę ASUS. Nowa karta jest kontynuacją modelu ASUS GeForce GTX 670 DirectCU Mini. Bez problemu mieści się na płytach głównych z niewielką wolną przestrzenią i współpracuje z rozwiązaniami mini-ITX. Rdzeń jej procesora taktowany jest zegarem 1072 MHz, a 2 GB pamięci GDDR5 działają z prędkością 6008 MHz

DirectCU w wersji Mini

Układ chłodzenia DirectCU został dostosowany do mniejszych wymiarów karty. Wykorzystuje komorę parową i płaskie, miedziane przewody cieplne, które przyspieszają rozpraszanie ciepła. Wentylator CoolTech zapewnia wielokierunkowe chłodzenie i zmniejsza hałas podczas pracy. Mniejszy rozmiar karty graficznej nie wpływa na wydajność chłodzenia –. dorównuje ono pełnowymiarowym kartom firmy ASUS. Producent zapewnia, że zastosowane w ASUS GTX 760 DirectCU Mini chłodzenie obniża temperaturę o 20 proc. (ok. 7,5°C) i działa trzykrotnie ciszej od referencyjnej GTX 760.

Direct Power i Super Alloy Power dla stabilnego działania

Karta ASUS GeForce GTX 67. DirectCU Mini wykorzystuje technologię Direct Power, która jest pomostem pomiędzy komponentami zasilającymi, a procesorem graficznym. Zwiększa stabilność, obniża impedancję o 56 proc., latencję zasilania oraz o 15 proc. redukuje temperaturę obwodu drukowanego, dzięki lepszemu rozpraszaniu ciepła za pomocą większej liczby kanałów. Kondensatory, dławiki i tranzystory Super Alloy Power zostały wykonane z materiałów zapewniających odporność na wysokie temperatury i wytrzymałość przy dużych obciążeniach. Producent zapewnia, że dzięki temu przedłużają żywotność urządzenia, nawet 2,5-krotnie w porównaniu z konstrukcjami referencyjnymi.

Szybka i łatwa regulacja z GPU Tweak

Do karty ASUS GeForce GTX 76. DirectCU Mini dołączane jest rozwiązanie do regulacji ustawień i przetaktowywania – GPU Tweak. Interfejs oprogramowania wyświetla szczegółowe informacje i bieżący stan karty w GPU-Z. Dzięki GPU Tweak możemy kontrolować częstotliwość taktowania rdzenia, prędkość wentylatora, napięcie oraz zużycie energii, a w efekcie uzyskać większe osiągi karty. Rozwiązanie pozwala również na tworzenie dedykowanych profili dla gier.

Dostępność: wrzesień 2013
Cena: ok 1000 zł (taka, jak modelu ASUS GeForce GTX 760 DirectCU II OC)

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)