Magic Tray - taca przyciągająca naczynia

Magic Tray - taca przyciągająca naczynia
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

27.09.2012 12:59

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Dzięki wbudowanym magnesom talerze i kubki mocno trzymają się tacy.

Magic Tray to taca zaprojektowana przez Jongwoo Choi, który zaprezentował swój pomysł na stronie Yanko Design. Designer najwyraźniej chciał ułatwić życie zarówno kelnerom, jak i osobom jedzącym posiłki w domu.

Taca to niezbędne wyposażenie każdej kuchni, która ułatwia podawanie posiłków, ale także czyni zwykłe potknięcia o dywan bardziej spektakularnymi i niebezpiecznymi: w jednej chwili można potłuc cały komplet cennej porcelany i dotkliwie się pokaleczyć.

Z Magic Tray nam to nie grozi –. także dlatego, że na tej tacy nie nosi się delikatnej porcelany, a jedynie specjalnie do tego celu stworzone naczynia. Zarówno one, jak i taca, mają wbudowane magnesy, dzięki którym kubki i talerze pozostaną na miejscu niezależnie od kąta nachylenia tacy. Siłę magnesu można regulować za pomocą specjalnego przełącznika. Po odstawieniu tacy i zwolnieniu magnesu można przesuwać naczynia i podawać przygotowane napoje i dania.

Przy upadku naczynia prawdopodobnie ocaleją, czego nie można powiedzieć o ich zawartości. Może autor Magic Tray powinien pomyśleć nad uzupełnieniem swojego gadżetu o magnetyczne przykrywki?

Anna Paczuska

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)