Magia bezprzewodowego dźwięku

Magia bezprzewodowego dźwięku
Źródło zdjęć: © Bowers & Wilkins

25.01.2008 11:18, aktual.: 26.01.2008 11:38

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Bowers & Wilkins na niedawno zakończonych targach CES przedstawili stylowy i jednocześnie zaawansowany technicznie zestaw wraz z głośnikami 5.1 - Liberty. Nie byłoby w tym niczym nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, iż cały zestaw pracuje bezprzewodowo.

Podstawą zestawu jest odtwarzacz CD z cyfrowym radiem, pełniący jednocześnie funkcję nadajnika. Reszta elementów została zbudowana w oparciu o znaną i docenianą serię głośników XT. Zestaw może się składać z czterech trójdrożnych, podłogowych kolumn XTW8, lub też mniejszych, dwudrożnych XTW2. Oprócz tego do dyspozycji mamy także subwoofer PVW1, oraz głośnik centralny XTW Center.
Ten w pełni aktywny system muzyczny wspomagany jest wzmacniaczem „class-D”, który jako pierwszy oferuje aż osiem kanałów bezprzewodowej transmisji. Pozwala to na takie skonfigurowanie zestawu, aby pracował on w trybie 5.1 full surround. Do tej pory, do dyspozycji mieliśmy zaledwie dwa kanały transmisji wspomagane programowymi opóźnieniami. B&W ze swoimi ośmioma kanałami wyznacza zupełnie nowy standard. Liberty dynamicznie skanuje dostępne częstotliwości, za każdym razem wybierając te, na których występuje najmniej zakłóceń. Zmiany dokonywane są na bieżąco, a zatem możemy się spodziewać, iż Liberty skutecznie wyeliminuje ew. zakłócenia.

Obraz
© Od lewej: XTW 8, XTW Center, PVW 1 (fot. Bowers & Wilkins)

Firma Bowers & Wilkins znana jest z wysokiej jakości i ciekawego design (słynna, futurystyczna seria Nautilus). Zewnętrzna obudowa głośników wykonana jest ze szczotkowanego aluminium, co spodoba się posiadaczom nowocześnie urządzonych wnętrz. Producent nie ujawnił jeszcze pełnych parametrów technicznych odnowionej, bezprzewodowej serii XT, wiemy już jednak, iż znajdziemy tam kewlarowe membrany, czy wysoko oceniane wysokotonowe tweetery z Nautilusa.

Zestaw do sprzedaży trafi jesienią tego roku, cena nie jest znana.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także