Macedonia stawia na Ubuntu

Macedonia stawia na Ubuntu22.11.2007 20:30
Macedonia stawia na Ubuntu

Firma Canonical - sponsor jednej z najpopularniejszych dystrybucji GNU/Linux - ogłosiła, iż ministerstwo edukacji Macedonii ma zamiar rozmieścić w szkołach tego kraju tysiące stacji roboczych z zainstalowanym systemem Edubuntu 7.04.

Mowa tutaj o ponad 180 tysiącach stacji roboczych ( 20 000 komputerów i 160 000 wirtualnych terminali PC ). Całe przedsięwzięcie jest częścią projektu "Computer for Every Child". Na tę okazję Canonical wyposażył swoje systemy w poprawione pakiety językowe. Tak duża liczba maszyn w połączeniu z charakterystycznym planem lekcji tamtejszych uczniów ( część młodzieży uczęszcza do szkół rano, a druga część popołudniami ) sprawia, iż uda się wyposażyć w nie prawie wszystkie szkoły podstawowe i średnie w kraju.

Działania projektu "Computer for Every Child" są coraz bardziej dostrzegalne na świecie. Akcja związana z Macedonią jest jak dotąd jego największym przedsięwzięciem. Więcej informacji można odnaleźć pod tym adresem - http://www.ubuntu.com/news/macedonia-school-computers.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)