Lytro Light Field Camera wzbogacona o funkcję 3D

Lytro Light Field Camera wzbogacona o funkcję 3D15.11.2013 08:52
Lytro Light Field Camera wzbogacona o funkcję 3D
Źródło zdjęć: © Lytro.com

Nowatorski aparat fotograficzny Lytro Light Field Camera wzbogacony został o możliwość rejestracji zdjęć trójwymiarowych. Zapowiadane dwa lata temu rozwiązanie nareszcie doczekało się premiery.

Firma Lytro, Inc. poinformowała o nowej funkcjonalności aparatów Light Field Camera. Możliwość wyświetlania zdjęć na urządzeniach 3D zapowiadano już podczas prezentacji aparatu w 2011 roku, jednak dopiero teraz to rozwiązanie doczekało się premiery.

Aby korzystać z nowej funkcji konieczna jest aktualizacja aplikacji Lytro Desktop lub Lytro Mobile. Oczywiście do prezentacji zdjęć 3. niezbędny będzie telewizor lub monitor obsługujący tę technologię.

Light Field Camera to sprzęt niezwykle nowatorski. W odróżnieniu od zwykłych aparatów cyfrowych nie posiada układu autofocus, ponieważ ostrość w planie można określić już po wykonaniu zdjęcia. Takie rozwiązanie jest możliwe dzięki rejestracji tzw. pola świetlnego. Urządzenie zapisuje informacje o intensywności i kierunku padania światła i pozwala na zmianę parametrów fotografii na gotowym pliku.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)