Lustro, które sprawdzi czy jesteś zdrowy

Lustro, które sprawdzi czy jesteś zdrowy
Źródło zdjęć: © mydigitallife.info

14.01.2011 10:49, aktual.: 14.01.2011 11:12

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Lustro jest jednym z najstarszych wynalazków ludzkiej cywilizacji. To najprostszy rodzaj zwierciadła optycznego. Jego powierzchnia w większości przypadków jest płaska. Każdy z nas...

Lustro jest jednym z najstarszych wynalazków ludzkiej cywilizacji. To najprostszy rodzaj zwierciadła optycznego. Jego powierzchnia w większości przypadków jest płaska. Każdy z nas w domu ma ich co najmniej kilka. Korzystamy z nich praktycznie codziennie. Lustra dają nam możliwość przeglądania się, jednak dla japończyków to za mało. Właśnie opracowali model, który jest w stanie zmierzyć temperaturę ludzkiego ciała, a także wyświetlić szereg przydatnych informacji.

Japońska firma NEC/Avio stworzyła lustro - Thermo Mirror, które potrafi zmierzyć temperaturę ciała osoby w nim się przeglądającej. Cały proces odbywa się bezdotykowo i działa z odległości wynoszącej nawet około 3. cm, a to za sprawą wbudowanego czujnika podczerwieni. Wynik pomiaru prezentowany jest bezpośrednio na lustrze. Teraz przed pójściem do pracy czy szkoły będziemy w stanie sprawdzić czy rzeczywiście powinniśmy wychodzić z domu. O tym, że nie jest to dobry pomysł poinformuje nas alarm.

Oprócz temperatury naszego ciała, lustro może dostarczyć wielu przydatnych na co dzień informacji, takich jak aktualna data i czas, wilgotność powietrza czy jego temperatura. Thermo Mirror dostępny jest w dwóch wersjach, a jego cena wynosi odpowiednio 1180 i 1440 dolarów.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)