Łóżko, które samo się ścieli

Łóżko, które samo się ścieli
Źródło zdjęć: © zdjęcie producenta

13.06.2012 11:22, aktual.: 13.06.2012 12:08

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Ścielenie łóżka to codzienna, monotonna czynność. Teoretycznie nie ma w niej nic trudnego, ale osobom starszym, niepełnosprawnym czy po prostu leniuchom może się ona kojarzyć z codzienną torturą.

Ścielenie łóżka to codzienna, monotonna czynność. Teoretycznie nie ma w niej nic trudnego, ale osobom starszym, niepełnosprawnym czy po prostu leniuchom może się ona kojarzyć z codzienną torturą. Hiszpańska firma OHEA znalazła rozwiązanie tego problemu i stworzyła samościelące się łóżko.

Mebel na pierwszy rzut oka wygląda jak zwykłe łózko. Jednak, gdy przyjrzeć się bliżej, dostrzeżemy niewielki przycisk na ramie, który pozwala wybrać tryb pracy: manualny lub automatyczny. Po ustawieniu łóżka w odpowiednim trybie, zestaw czujników wykrywa moment, kiedy z niego wstajemy i po 3 sekundach uruchamia mechanizm ścielący. Po bokach materaca wysuwają się dwa ramiona zakończone długą rolką, która układa równo pościel. Jednocześnie dwie półki unoszą na chwilę poduszki, pod które wsuwana jest kołdra. Po niecałej minucie łóżko jest pościelone, zupełnie jakbyśmy zrobili to własnoręcznie.

Zautomatyzowany mebel nie trafił jeszcze do sprzedaży. Niestety producent nie podaje nawet ceny, ale łózko jest już mocno promowane na jego stronie, więc możemy się spodziewać, że niedługo dowiemy się ile taka przyjemność będzie kosztować.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (12)
Zobacz także