Logitech Desktop MK710 - trzy lata pracy na bateriach

Logitech Desktop MK710 - trzy lata pracy na bateriach

Logitech Desktop MK710 - trzy lata pracy na bateriach
Źródło zdjęć: © Logitech
11.02.2010 12:54, aktualizacja: 11.02.2010 15:11

Logitech ogłosił dziś rynkową premierę zestawu klawiatury i myszy Logitech Wireless Desktop MK710. Zestaw wyposażony został w miniaturowy odbiornik Logitech Unifying, dopasowane do kształtu dłoni klawisze Logitech Incurve keys oraz opcję błyskawicznego przewijania

Nowy zestaw Logitech charakteryzuje się 3 letnią pracą bez konieczności wymiany baterii. W celu uzyskania tak długiej żywotności baterii, zaawansowana technologia Logitech Advanced 2,4 GHz przesyła informacje znacznie szybciej, niż typowe systemy bezprzewodowe w paśmie 2. MHz. Ponadto, skrócenie czasu po jakim klawiatura i mysz przechodzą w stan spoczynku pozwala ograniczyć zużycie energii oraz minimalizuje opóźnienia, kiedy użytkownik postanawia wznowić pracę. (Szacunkowa żywotność baterii dla klawiatury firmy Logitech została opracowana w oparciu o kalkulację dla dwóch milionów naciśnięć klawiszy w ciągu roku, w środowisku biurowym; żywotność baterii dla myszy firmy Logitech może się różnić w zależności od użytkownika i charakteru pracy z komputerem).

Obraz
© (fot. Logitech)

Zaprezentowany po raz pierwszy w sierpniu 200. roku, miniaturowy odbiornik Logitech Unifying jest tak mały, że może być stale połączony z komputerem. Do jednego odbiornika można dodać do sześciu różnych kompatybilnych klawiatur i myszy Logitech. Dzięki temu użytkownicy nie muszą podłączać urządzeń do wielu portów USB oraz mogą dowolnie dopasowywać i dodawać akcesoria.

Wchodząca w skład zestawu klawiatura oferuje wygodne klawisze Logitech Incurve keys oraz podpórkę pod nadgarstki. Dzięki wklęsłym kształtom klawisze stanowią idealną podporę dla palców oraz usprawniają pisanie. Ponadto, wyświetlacz LCD informuje o włączonych opcjach Caps Lock, Scroll Lock i Num Lock oraz stanie naładowania baterii.

Wygodna laserowa mysz zapewnia płynne i precyzyjne śledzenie ruchów na różnych powierzchniach. Szybkie przewijanie pozwala błyskawicznie przeglądać obszerne dokumenty. Można również łatwo włączyć precyzyjne przewijanie click-to-click, które ułatwi nawigację po listach, slajdach oraz obrazkach. Profilowana konstrukcja myszki, dostosowana do prawej dłoni, zapewnia optymalne ułożenie ręki w trakcie pracy. Trzy przyciski, znajdujące się w zasięgu kciuka pozwalają, z pomocą specjalnego oprogramowania Logitech, sprawnie uruchamiać kolejne strony internetowe i aplikacje.

Obraz
© (fot. Logitech)

Zaawansowana łączność bezprzewodowa w paśmie 2,4 GHz daje niezawodność stałego łącza, wzbogaconą o wygodę bezprzewodowego interfejsu. Szybki transfer danych, praktycznie brak opóźnień, czy chwilowych zaników sygnału oraz 128-bitowe szyfrowanie AES daje gwarancję bezpieczeństwa danych.

Dostępność i cena

Zestaw klawiatury i myszy Logitech Wireless Desktop MK710 jest dostępny w Europie od początku lutego 2010, a jego sugerowana cena detaliczna to 379 PLN.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)