Lody na patyku? Nie, samochody!

Lody na patyku? Nie, samochody!28.01.2008 11:09
Lody na patyku? Nie, samochody!
Źródło zdjęć: © DeZeen

Magazyn DeZeen na swoich stronach przedstawił „samochód” projektu Ross’a Lovegrove, który ma pomóc w organizacji transportu w coraz bardziej zatłoczonych miastach.

Pomysł, to przeźroczysta kula będąca jednocześnie kabiną pasażerską, którą napędzają silniki elektryczne. Oczywiście jak przystało na potrzeby ekologii, energia pobierana jest z paneli słonecznych zamontowanych na dachu pojazdu. Natomiast nocą, samochód parkowany jest w sposób, który nie przypomina nic dziś znanego, a mianowicie wysuwa on teleskopowy siłownik unosząc się na nim w górę. Nasz pojazd peełni wtedy rolę ulicznej latarni oświetlając przestrzeń pod sobą.

288761726302959763
Źródło zdjęć: © (fot. DeZeen)

Pojazd zaprojektowany jest do przewożenia czterech osób, oraz ich zakupów. Co ciekawe, koncepcja Lovergrove zakłada, iż ten futurystyczny pojazd będzie całkowicie bezobsługowy. Wystarczy wypowiedzieć adres pod który chcemy dotrzeć (używając odpowiednich komend głosowych), a samochód korzystając z nawigacji satelitarnej oraz zewnętrznych czujników dowiezie nas do celu.

288761726303090835
Źródło zdjęć: © (fot. DeZeen)

Ross Lovegrove_ (ur. 1958 w Walii) przemysłowy kreślarz, projektant, znany ze swojej pracy nad Sony Walkman i Apple iMac. Studiował w Królewskim College'u Sztuki, w Londynie. _

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)