Livescribe Echo Smartpen - "inteligentny" długopis

Livescribe Echo Smartpen - "inteligentny" długopis
Źródło zdjęć: © livescribe.com

21.07.2010 00:16, aktual.: 21.07.2010 13:22

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Firma Livescribe wprowadziła do swojej oferty nowy długopis Smartpen – model echo. Na pierwszy rzut oka wygląda jak zwykły przyrząd do pisania, jednak jego możliwości są znacznie większe...

Firma Livescribe wprowadziła do swojej oferty nowy długopis Smartpen – model echo. Na pierwszy rzut oka wygląda jak zwykły przyrząd do pisania, jednak jego możliwości są znacznie większe.

Nowość została wyposażona w procesor ARM9. wyświetlacz OLED o rozdzielczości 96 x 18 pikseli, 4 GB lub 8 GB wewnętrznej pamięci NAND, wyjście audio jack 3,5 mm oraz wbudowany mikrofon, głośnik i kamerę z podczerwienią, która rejestruje obraz z prędkością nawet 70 klatek / sekundę. Urządzenie zasilane jest litowym akumulatorem ładowanym poprzez złącze microUSB. Wersje 4 i 8 GB pozwolą na zarejestrowanie odpowiednio 400 i 800 godzin materiału audio. Ciekawostką jest wbudowany słownik, funkcja kalkulatora oraz możliwość zabezpieczenia notatek hasłem.

Całość mierzy 158 mm x 19,7 mm (na górze) x 11,5 mm (na dole), przy wadze 36 g i została zaprojektowana z myślą o ergonomii. W zestawie znajduje się dedykowane oprogramowanie do odczytywania notatek, a także ich późniejszej konwersji do rozmaitych formatów – w tym również PDF. Cena wynosi niespełna 170 dolarów (4 GB) i 200 dolarów (8 GB).

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (12)
Zobacz także