Livebox 3.0 - wygodniejszy i szybszy dostęp do internetu

Livebox 3.0 - wygodniejszy i szybszy dostęp do internetu

Livebox 3.0 - wygodniejszy i szybszy dostęp do internetu
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
01.03.2013 10:49, aktualizacja: 01.03.2013 12:08

Orange wprowadza do oferty nowy livebox 3.0 - najnowszą generacja centrum multimedialnego, które łączy wszystkie domowe urządzenia multimedialne w sieć i umożliwia im wygodną wymianę plików oraz bezpieczny dostęp do szybkiego internetu

Livebox to wielofunkcyjne urządzenie, spełniające m.in. rolę modemu internetowego obsługującego technologie ADSL2+, VDSL 2 i FTTH oraz routera umożliwiającego bezprzewodowy dostęp do sieci dla komputerów, drukarek, tabletów i smarfonów. Livebox może być też wykorzystywany do współdzielenia plików między urządzeniami użytkownika współpracującymi z domową siecią komputerową. Dzięki technologii DLNA, livebox doposażony w zewnętrzny dysk podłączony za pomocą USB umożliwia stworzenie centralnego, domowego archiwum plików i multimediów, do którego można przesyłać je bezprzewodowo i udostępniać innym urządzeniom.

Livebox 3.0 korzysta z technologii podwójnego WiFi (2,4 i 5 GHz), która pozwala bezprzewodowo połączyć w jedną sieć wiele urządzeń rozlokowanych w całym domu, eliminując przy tym ryzyko zakłóceń. Bardzo szybka, bezprzewodowa transmisja danych (do 45. Mb/s) sprawia, że przesłanie pomiędzy urządzeniami pliku wideo w jakości HD trwa zaledwie kilkadziesiąt sekund. Dzięki temu, korzystając z DLNA można wygodnie oglądać na ekranie domowego telewizora filmy i zdjęcia zapisane na dysku komputera albo w pamięci tabletu czy smartfona, bez konieczności kopiowania plików na pamięć USB czy podłączania tych urządzeń do telewizora za pomocą kabli.

Bezprzewodowe podłączanie urządzeń do liveboxa jest bardzo łatwe dzięki zastosowaniu WPS (Wi-Fi Protected Setup). Wysoki poziom bezpieczeństwa w zakresie ochrony przed nieuprawnionym dostępem do domowej sieci gwarantuje zastosowanie 12. bitowego (26 znakowego) klucza WPA oraz wbudowany firewall.

Livebox to także brama VoIP pozwalająca na korzystanie z telefonii internetowej przy użyciu telefonu stacjonarnego. Nowy livebox jest wyposażony w innowacyjne rozwiązanie łączące telefonię stacjonarną z internetem. Dzięki technologii Cat-IQ do liveboxa można będzie bezprzewodowo podłączyć nawet 4 telefony stacjonarne pracujące w tym standardzie. Wszystkie będą mogły korzystać ze wspólnej książki telefonicznej zapisanej w menu liveboxa.

Nowy livebox jest od 1 marca dostępny dla klientów zamawiających neostradę w technologii VDSL, czyli w opcjach do 4. Mbs oraz do 80 Mbs, a także FunPacka z internetem w tych dwóch opcjach prędkości.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (30)