Listonosze sprzedają ubezpieczenia przez smartfony

Listonosze sprzedają ubezpieczenia przez smartfony

Listonosze sprzedają ubezpieczenia przez smartfony
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
03.01.2014 14:00

Poczta Polska i Pocztowe Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych rozpoczęły pilotaż sprzedaży ubezpieczeń komunikacyjnych OC przy użyciu smartfonów. Dzięki temu klienci Poczty Polskiej będą korzystać z możliwości zakupu ubezpieczenia on-line u listonoszy.

Nowe narzędzie umożliwi listonoszom sprzedaż ubezpieczeń poza placówką pocztową. Proces zawarcia umowy ubezpieczenia przez aplikację oparty jest na integracji z systemem TUW Pocztowe, co pozwala na szybkie wyliczenie składki oraz zawarcie umowy ubezpieczenia.

- _ Za pomocą smartfona z zainstalowaną aplikacją można sprawdzić wysokość składki każdego klienta i z tymi, którzy zdecydują się na zakup ubezpieczenia zawrzeć polisę "od ręki" podczas tej samej wizyty w ciągu zaledwie 2 minut _ - mówi Iwona Wróbel, dyrektor zarządzający pionem usług finansowych Poczty Polskiej.

Obecnie sprzedaż ubezpieczeń komunikacyjnych OC przez smartfony jest realizowana pilotażowo przez 10. listonoszy na terenie całego kraju, w najbliższej przyszłości ten system dystrybucji zostanie rozszerzony na kilka tysięcy listonoszy Poczty Polskiej.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)