Linksys WAG120N: nowy router z modemem

Linksys WAG120N: nowy router z modemem
Źródło zdjęć: © Linksys

06.11.2009 12:55, aktual.: 06.11.2009 13:42

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nowy router Linksys by Cisco służy do budowy domowej sieci bezprzewodowej. Przeznaczony jest dla osób, które nie są zaawansowane w tematyce komputerowej, ale potrzebują stabilnie działającej sieci z dostępem do internetu. Ma wbudowany modem ADSL2+, dzięki czemu idealnie nadaje się dla użytkowników: Neostrady (TP SA), Szybkiego Internetu (Netia SA), Multimo czy Dialnetu

Nowy router Linksys by Cisco służy do budowy domowej sieci bezprzewodowej. Przeznaczony jest dla osób, które nie są zaawansowane w tematyce komputerowej, ale potrzebują stabilnie działającej sieci z dostępem do Internetu. Ma wbudowany modem ADSL2+, dzięki czemu idealnie nadaje się dla użytkowników: Neostrady (TP SA), Szybkiego Internetu (Netia SA), Multimo czy Dialnetu.

Router sprzedawany jest wraz ze specjalnym oprogramowaniem do instalacji Network Magic. Program ten pomaga podłączyć router do Internetu, a następnie automatycznie wykrywa i dodaje wszystkie urządzenia, które mają działać w sieci, jak komputery, dyski, drukarki czy telefony VoIP. Budowa domowej sieci nie jest więc wyzwaniem nawet dla początkującego. Program obsługuje komputery PC oraz Mac.

Obraz
© (fot. Linksys)

Dzięki technologii bezprzewodowej Wireless-N urządzenia działające w sieci nie muszą być ze sobą połączone kablem. Przy tym szybkość transferu danych pomiędzy nimi jest dwukrotnie większa, niż miało to miejsce w przypadku routerów w technologii G (jeśli wszystkie produkty działają w standardzie N). Router z modemem WAG120. obsługuje oczywiście również standardy niższe, jak G oraz B.
Jeżeli chcemy korzystać z połączenia kablowego, mamy do dyspozycji cztery wbudowane porty Ethernet 10/100. Zapewniają one szybki, niezakłócony przesył danych oraz dostęp wszystkich podłączonych urządzeń do szerokopasmowego Internetu. Dzięki temu każdy członek rodziny może z dowolnego komputera w sieci przeglądać filmy lub zdjęcia, bez konieczności zapisywania ich na swoim laptopie.
Jak wszystkie ostatnie produkty Linksys by Cisco, router WAG120. wyróżnia się dzięki stylowej, czarnej obudowie i nowoczesnemu owalnemu kształtowi. Urządzenie można powiesić na ścianie, tak aby nie zajmowało miejsca na biurku.

Cena i dostępność

Bezprzewodowy router z modemem Linksys by Cisco Wireless-N WAG120N Home ADSL2+ dostępny jest od listopada 2009 r. u autoryzowanych sprzedawców oraz w sklepach internetowych w cenie 249 zł z VAT.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (19)