Linksys WAG120N: nowy router z modemem

Linksys WAG120N: nowy router z modemem

Linksys WAG120N: nowy router z modemem
Źródło zdjęć: © Linksys
06.11.2009 12:55, aktualizacja: 06.11.2009 13:42

Nowy router Linksys by Cisco służy do budowy domowej sieci bezprzewodowej. Przeznaczony jest dla osób, które nie są zaawansowane w tematyce komputerowej, ale potrzebują stabilnie działającej sieci z dostępem do internetu. Ma wbudowany modem ADSL2+, dzięki czemu idealnie nadaje się dla użytkowników: Neostrady (TP SA), Szybkiego Internetu (Netia SA), Multimo czy Dialnetu

Nowy router Linksys by Cisco służy do budowy domowej sieci bezprzewodowej. Przeznaczony jest dla osób, które nie są zaawansowane w tematyce komputerowej, ale potrzebują stabilnie działającej sieci z dostępem do Internetu. Ma wbudowany modem ADSL2+, dzięki czemu idealnie nadaje się dla użytkowników: Neostrady (TP SA), Szybkiego Internetu (Netia SA), Multimo czy Dialnetu.

Router sprzedawany jest wraz ze specjalnym oprogramowaniem do instalacji Network Magic. Program ten pomaga podłączyć router do Internetu, a następnie automatycznie wykrywa i dodaje wszystkie urządzenia, które mają działać w sieci, jak komputery, dyski, drukarki czy telefony VoIP. Budowa domowej sieci nie jest więc wyzwaniem nawet dla początkującego. Program obsługuje komputery PC oraz Mac.

Obraz
© (fot. Linksys)

Dzięki technologii bezprzewodowej Wireless-N urządzenia działające w sieci nie muszą być ze sobą połączone kablem. Przy tym szybkość transferu danych pomiędzy nimi jest dwukrotnie większa, niż miało to miejsce w przypadku routerów w technologii G (jeśli wszystkie produkty działają w standardzie N). Router z modemem WAG120. obsługuje oczywiście również standardy niższe, jak G oraz B.
Jeżeli chcemy korzystać z połączenia kablowego, mamy do dyspozycji cztery wbudowane porty Ethernet 10/100. Zapewniają one szybki, niezakłócony przesył danych oraz dostęp wszystkich podłączonych urządzeń do szerokopasmowego Internetu. Dzięki temu każdy członek rodziny może z dowolnego komputera w sieci przeglądać filmy lub zdjęcia, bez konieczności zapisywania ich na swoim laptopie.
Jak wszystkie ostatnie produkty Linksys by Cisco, router WAG120. wyróżnia się dzięki stylowej, czarnej obudowie i nowoczesnemu owalnemu kształtowi. Urządzenie można powiesić na ścianie, tak aby nie zajmowało miejsca na biurku.

Cena i dostępność

Bezprzewodowy router z modemem Linksys by Cisco Wireless-N WAG120N Home ADSL2+ dostępny jest od listopada 2009 r. u autoryzowanych sprzedawców oraz w sklepach internetowych w cenie 249 zł z VAT.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (19)