LG zapowiada telewizory z WebOS 3.0

LG zapowiada telewizory z WebOS 3.0
Źródło zdjęć: © engadget.com

23.12.2015 20:32

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Zbliżające się targi elektroniki użytkowej w Las Vegas, jak zwykle pozwolą zaprezentować najnowsze zdobycze technologiczne w zakresie sprzętu AGD i RTV. Wiele firm już teraz zapowiada produkty, które pokaże podczas CES 2016, a należy do nich również LG, informujący już teraz o nowych telewizorach wyposażonych w oprogramowanie webOS 3.0.

Południowokoreański gigant zamierza pokazać najnowszą generację platformy, mianowicie WebOS 3.0 w najnowszych modelach telewizorów. System operacyjny wykorzystywany jest w firmowych odbiornikach już od kilku dobrych lat, a jego kolejna wersja zostanie w znaczący sposób usprawniona i zaoferuje użytkownikom wiele zupełnie nowych funkcji.

Trzy "magiczne" funkcje

System webOS 3.0 to przede wszystkim trzy funkcje: Magic Zoom, Magic Mobile Connection oraz unowocześniony pilot Magic Remote. Magic Zoom umożliwia powiększanie poszczególnych elementów i liter na ekranie bez utraty jakości obrazu. Dzięki funkcji Magic Mobile Connection możemy połączyć telefon komórkowy z telewizorem LG SMART TV poprzez mobilną aplikację LG TV Plus i w ten sposób zdalne sterować aplikacjami na ekranie telewizora. Ponadto ulepszono także pilot Magic Remote, który dzięki nowym przyciskom pozwala wyjątkowo łatwo kontrolować dekoder STB.

Więcej nowości i ulepszeń

Kolejną ciekawostką jest funkcja Multi-view pozwalająca oglądać równocześnie więcej niż jeden kanał lub też obraz z kilku różnych źródeł (np. dwóch kanałów telewizyjnych w tym samym czasie lub kanału telewizyjnego i filmu Blu-ray). Nowością jest także aplikacja Music Player, która odtwarza muzykę przez głośniki telewizora nawet wtedy, gdy jest on wyłączony.

_ Źródło: LG / Engadget _

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także