LG Smart TV - dziel się rozrywką bez ograniczeń

LG Smart TV - dziel się rozrywką bez ograniczeń

LG Smart TV - dziel się rozrywką bez ograniczeń
25.04.2013 09:47, aktualizacja: 25.04.2013 14:11

Na polskim rynku zadebiutowały najnowsze telewizory LG Smart TV CINEMA 3D na rok 2013. W poprzednim odcinku – dostępnym TUTAJ - pokazaliśmy jak łatwo i prosto sterować telewizorami LG za pomocą niesamowitego pilota Magic, jak wyszukiwać treści za pomocą głosu, czy jak inteligentnie sterować innymi urządzeniami. W tym odcinku pokazujemy możliwości telewizorów LG Smart TV, dzięki którym, w banalnie prosty sposób można podłączyć bezprzewodowo laptop, smartfon albo tablet. Smart Share – czyli mobilny świat na 55 calach!

Przeglądanie zdjęć na niewielkim ekranie telefonu jest fajne, jednak jeszcze więcej radości sprawi oglądanie ich na ogromnym ekranie telewizora LG. Dzięki technologii Miracast nie ruszając się z wygodnego fotela albo kanapy możemy bezprzewodowo połączyć się telewizorem LG i wyświetlać na nim zdjęcia, filmy, odtwarzać muzykę etc. Nie jest to jednak koniec możliwości Miracast. Dzięki niej, telewizor LG staje się ogromnym ekranem naszego telefonu. Obraz wyświetlany na ekranie telewizora jest wierną kopią tego, co widzimy na swoim smartfonie. Oznacza to, że możemy przeglądać na 5. calach nasze SMS’y, pracować z dokumentami, a nawet grać w gry. Prędkość transmisji sięga 150 MB/s, a to oznacza, że nie ma mowy o żadnym smużeniu, spowolnieniu, czy przycinaniu się obrazu. Co więcej, obraz na ekranie telewizora wyświetlany jest w jakości Full HD. Miracast jest technologią dostępną w wielu smartfonach różnych producentów, jednak są to obecnie te nieco droższe urządzenia. LG pomyślało zatem, aby te same możliwości,
które daje Miracast, udostępnić posiadaczom popularnych i niedrogich telefonów. W tym celu wykorzystano technologię MHL.

Obraz

MHL – przenieś obraz smartfona na telewizor

MHL to skrót od Mobile High-Definition Link. Technologia ta pozwala na połączenie ze sobą telewizora i smartofnu/tabletu za pośrednictwem odpowiedniego kabla, dzięki czemu obraz widoczny na ekranie urządzenia przenośnego, zostanie sklonowany w czasie rzeczywistym na ekran telewizora. Możliwości tego rozwiązania są niemal identyczne z możliwościami technologii Miracast. Możemy odtwarzać zdjęcia, filmy, grać w gry, czy też czytać nasze SMS’y. MHL ma także jeszcze jedną zaletę –. podczas korzystania z niej, nasze urządzenie mobilne jest stale ładowane, więc nie musimy się martwić o zużycie baterii.

Obraz

WiDi – właśnie dorobiłeś się wielkiego monitora

Technologia WiDi (Wireless Display) to nic innego, jak bezprzewodowe klonowanie obrazu komputera na ekran telewizora. Większość osób kupuje dziś komputery typu notebook i przyzwyczajeni jesteśmy, że możemy pracować z nimi w ulubionym miejscu, bez żadnych kabli i ograniczeń. Właśnie taką pracę umożliwia nam technologia WiDi: w ulubionym miejscu, bez ani jednego kabla, tylko nasz ekran z 15-1. cali zmienia się gigantyczny ekran nowego telewizora LG. Na ekranie telewizorów LG na rok 2013 zobaczymy dokładnie to samo, co widzimy na ekranie naszego komputera. Bez żadnych opóźnień i strat jakości możemy cieszyć się naszymi filmami na dużym ekranie. Podobnie, praca z dokumentami, grafiką czy obróbką materiałów wideo staje się czystą przyjemnością, kiedy możemy to robić na dużym ekranie telewizora. Co więcej, w sytuacji kiedy nie dysponujemy odtwarzaczem DVD/Blu-Ray podłączonym do telewizora, to nic nie na przeszkodzie, aby wykorzystać napęd wbudowany w komputer, a film oglądać na telewizorze. Wszystko to oczywiście
w jakości HD i tak jak wspomnieliśmy – całkowicie bezprzewodowo.

Obraz

Chmura – LG Cloud: Twoje zdjęcia i filmy są zawsze z tobą

Kolejną funkcjonalnością, która znacznie ułatwi dzielenie się treścią w LG Smart TV, będzie funkcjonalność chmury nazwana LG Cloud. Funkcjonalność ta, pozwoli na zapisywanie wysokiej jakości treści –. zdjęć i filmów - z dowolnej lokalizacji na dedykowanym, wirtualnym dysku w chmurze, a następnie odtwarzanie ich na telewizorze. Oznacza to, że zdjęcie które właśnie zrobiliśmy naszym telefonem, może zostać automatycznie przesłane do chmury LG Cloud, a dzięki niej, od razu zostać wyświetlone na telewizorze np. znajdującym się na drugim końcu świata. W taki sposób możemy dzielić się na bieżąco z rodziną i przyjaciółmi zdjęciami z wakacji, czy ważnych dla nas chwil. Funkcjonalność ta zostanie udostępniona użytkownikom nowych LG Smart TV od maja 2013.

Nowe telewizory LG na rok 2013 oferują mnóstwo możliwości bezprzewodowego i przewodowego podłączania zewnętrznych urządzeń. Łączą one w jeden wspólny, cyfrowy ekosystem wszystkie nasze urządzenia przenośne i komputery. Nie musimy się martwić o plątaninę kabli, albo o rozładowany telefon, kiedy korzystamy z MHL. Bezprzewodowy zasięg technologii Miracast jest na tyle duży, że możemy swobodnie poruszać się z telefonem albo tabletem po całym domu. WiDi daje nam swobodę pracy w najwyższej jakości HD na dużym ekranie. Tak właśnie działa Smart Share w wydaniu LG – najwyższa jakość, najprościej jak się da.

Źródło artykułu:Artykuł sponsorowany
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie