LG: pozew o DVD

LG: pozew o DVD

04.07.2007 15:00, aktual.: 04.07.2007 16:22

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Koreański koncern LG Electronics złożył pozew przeciwko największemu światowemu producentowi notebooków - tajwańskiej firmie Quanta Computer. LG zarzuca jej, że nielegalnie wykorzystuje cztery opatentowane rozwiązania związane z technologią DVD.

Quanta Computer to obecnie największy wytwórca komputerów przenośnych - firma produkuje je dla innych koncernów, które sprzedają je później pod własnymi markami. Wśród jej kontrahentów są m.in. Hewlett-Packard, Dell i wiele innych firm.

Przedstawiciele LG twierdzą, że w urządzeniach produkowanych przez tajwańską firmę bez ich zgody wykorzystywane są cztery opatentowane rozwiązania technologiczne. Dlatego też koreański koncern domaga się natychmiastowego zaprzestania naruszania patentów oraz wypłacenia odszkodowania ( jego wysokości nie podano ).

Warto wspomnieć, że obie firmy pozostają już w sporze patentowym - w 2000 r. firma LG oskarżyła Quanta Computer o nielegalne wykorzystywanie patentów związanych z komputerami PC. Decyzja w tej sprawie ma być ogłoszona na początku 2008 r.

Przedstawiciele LG przypominają, że do koncernu tego należy ok. 5 tys. międzynarodowych patentów związanych z technologią DVD.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także