LG HX996TS - trójwymiarowy dźwięk

LG HX996TS - trójwymiarowy dźwięk
Źródło zdjęć: © LG

15.04.2011 12:00, aktual.: 15.04.2011 13:52

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

LG Electronics wprowadza na polski rynek zestaw kina domowego LG HX996TS. Nowe kino ma zapewnić doskonałą ścieżkę dźwiękową.

W modelu HX996TS zastosowano trzy nowe rozwiązania. Pierwszym elementem jest technologia Vertical 3. Sound Channel, której działanie polega na emitowaniu dźwięku przez górną część czterech głośników satelitarnych. W rezultacie pole dźwięku sięga niemal sufitu.

Drugim elementem zapewniającym trójwymiarowy dźwięk jest zastosowany w modelu HX996TS podwójny układ subwooferów. Zamiast konwencjonalnego, pojedynczego subwoofera zainstalowano układ zawierający dwa takie głośniki po przeciwnych stronach telewizora.

Trzecim elementem jest technologia Cinema Dome Effect, która udoskonala trójwymiarowy dźwięk za pomocą stworzonego przez LG algorytmu DSP. Algorytm analizuje poszczególne kanały audio w czasie rzeczywistym. W rezultacie powstaje pole dźwiękowe rozszerzone w górę i w tył.

Zestaw HX996TS posiada funkcję SMART TV, która zapewnia dostęp do zróżnicowanych serwisów z internetu. Wszystkie treści są dostosowane do wyświetlania na ekranie telewizora.

Dodatkowo użytkownicy HX996TS mogą pobrać specjalną aplikację do telefonu iPhone lub z systemem Android, która przekształci smartphona w pilota zdalnie sterującego zestawem.

Obraz
© (fot. LG)

Niebieskie odcienie obudowy stopniowo przechodzący w czarne, błyszczące wykończenie powinien współgrać z wystrojem nowoczesnego salonu.

Zestawu kina domowego LG HX996TS będzie dostępny w Polsce w maju 2011. cena detaliczna wyniesie około 4000 zł.

Dane techniczne modelu HX996TS:

Dźwięk 3D
- Technologia Vertical 3D Sound Channel
- Dwa subwoofery
- Cinema Dome Effect
- Odtwarzanie płyt Blu-ray 3D
- 7.2 kanałów o łącznej mocy 1280 W
- Technologia Wi-Fi DirectTM
- Obsługa funkcji inteligentnego telewizora
- LG Remote (aplikacja do smartfona przekształcająca go w pilota)
- 2 wejścia i 1 wyjście HDMI
- Dysk zewnętrzny

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)