LG HOM-BOT 2.0 - Inteligentny odkurzacz robot

LG HOM‑BOT 2.0 - Inteligentny odkurzacz robot

LG HOM-BOT 2.0 - Inteligentny odkurzacz robot
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
20.09.2011 13:56

LG zaprezentowała najnowszy model odkurzacza HOM-BOT w wersji 2.0. Odkurzacz HOM-BOT 2.0 jest wyposażony w dwie kamery (górną i dolną) oraz czujniki ultradźwięków i podczerwieni, co pozwala mu dotrzeć do wszystkich kątów dowolnego pomieszczenia.

Czujnik z dwiema kamerami (Dual Eye Camera Sensor) w odkurzaczu HOM-BOT 2.0 to pierwsze i jedyne w swoim rodzaju rozwiązanie zastosowane w tego typu urządzeniu. System odwzorowywania korzysta z jednego obiektywu na górze korpusu i drugiego na spodzie odkurzacza, a oprogramowanie łączy dane z obu obiektywów, by uzyskać znacznie szerszy zakres widzenia.

Górna kamera służy także do jednoczesnego odwzorowania i zapamiętywania planów pomieszczeń, a dolna jest wyposażona w optyczny czujnik przepływu (Optical Flow Sensor), który rejestruje obraz powierzchni z dużą prędkością i przekazuje informacje o przeszkodach do zainstalowanego w urządzeniu oprogramowania podejmującego decyzje. Dzięki połączeniu dwóch kamer inteligentny odkurzacz LG jest w stanie obliczać odległości i tak planować trasy, aby uzyskać maksymalną wydajność odkurzania, a jednocześnie zaoszczędzić czas użytkownika.

Odkurzacz HOM-BOT 2.0 wybiera trasę jeszcze sprawniej dzięki czujnikom ultradźwięków i podczerwieni. Wykrywają one przeszkody w czasie rzeczywistym i pomagają unikać zderzeń i cofnięć utrudniających pracę pozostałych systemów automatycznych odkurzacza. Wbudowany w urządzenie miernik przyspieszenia i żyroskop wspomagają stabilność ruchu nawet na powierzchniach o lekkim nachyleniu. Liczne czujniki i oprogramowanie do interpretacji danych wprowadzają znaczne udoskonalenia w porównaniu do poprzednich wersji odkurzaczy automatycznych - dotyczy to zwłaszcza umiejętności unikania potencjalnych „pułapek”. w domu.
Oprócz tych funkcji odkurzacz HOM-BOT 2.0 jest też wyposażony w inteligentny system akumulatora litowo-polimerowego, który oferuje dłuższy cykl eksploatacji niż zwykłe akumulatory. Gdy akumulator jest na wyczerpaniu, odkurzacz automatycznie podjeżdża do ładowarki, podłącza się do stacji, ładuje i…. wraca do pomieszczenia by dokończyć odkurzanie.
Odkurzacz HOM-BOT 2.0 jest niezwykle cienki, może więc dotrzeć do trudno dostępnych. Poziom hałasu generowanego przez urządzenie wynosi 60 dB (IEC).

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)