LG GD510 - telefon ładowany słońcem

LG GD510 - telefon ładowany słońcem

LG GD510 - telefon ładowany słońcem
13.10.2009 11:11, aktualizacja: 13.10.2009 11:27

LG pokazało nowy kompaktowy telefon LG GD510, nazywany w skrócie „Pop”. Jest to najmniejszy w historii telefon z 3 calowym ekranem dotykowym i możliwością ładowania energią słoneczną.

„_ Wyposażyliśmy model LG GD510 w zoptymalizowany zestaw funkcji, co pozwoliło nam skoncentrować się na zmniejszeniu rozmiarów i ułatwieniu obsługi telefonu” _ - powiedział Skott Ahn, prezes i dyrektor generalny działu LG Electronics Mobile Communication Company „_ Nasze telefony klasy wyższej, takie jak nowy model LG Chocolate (LG BL40) z serii Black Label, mogą przyciągać najwięcej uwagi, ale na rynku istnieje też zapotrzebowanie na niedrogie telefony z ekranem dotykowym, które chcemy zaspokoić. Model LG GD510 oferuje wszystkie podstawowe funkcje komunikacyjne, multimedialne i rozrywkowe, a przy tym jest bardzo niewielki”. _

LG GD51. można nazwać telefonem proekologicznym. Wyposażony został w obudowę, dzięki której akumulator telefonu można ładować, wykorzystując energię słoneczną. Poza mniejszym zużyciem energii w ciągu dnia rozwiązanie to oferuje również korzyści dla użytkowników, którzy nie mają dostępu do ładowarki w momencie, gdy wyczerpuje się akumulator telefonu. Pozostawienie telefonu na słońcu przez 10 minut pozwala rozmawiać nawet przez 2 minuty i 15 sekund lub utrzymać telefon w trybie gotowości nawet przez 180 min*.

Obraz
© LG D510 (fot. LG)

W ekologiczny trend wpisuje się także wydajna ładowarka, która ogranicza zużycie energii i obniża tym samym poziom emisji dwutlenku węgla. Opakowanie z papieru makulaturowego, pokryte nadrukami wykonanymi przy użyciu atramentu sojowego to kolejne potwierdzenie, że model LG GD51. dba o środowisko naturalne. Takie funkcje, jak Eco-tree i Eco-calculator, dostępne w menu telefonu, pozwalają użytkownikom dowiedzieć się, o ile zmniejszyli oni emisję dwutlenku węgla dzięki korzystaniu z akumulatora słonecznego. Telefon nie zawiera także polichlorku winylu i substancji halogenowanych.

Obraz
© (fot. LG)

Oprócz ekologicznych zalet, telefon LG GD51. dobrze radzi sobie z multimediami - odtwarza pliki muzyczne i filmy w kilku popularnych formatach, a 8 GB pamięci wewnętrznej zapewnia odpowiednio dużo miejsca na pliki. Łatwa w obsłudze przeglądarka i aparat o rozdzielczości 3 megapikseli to kolejne elementy wyposażenia. Duży, 3-calowy ekran dotykowy WQVGA osadzony jest w obudowie ze szczotkowanego aluminium, a niewielka odległość od krawędzi (4,8 mm) sprawia, iż wygląda on jak jednolita tafla szkła. W przedniej części obudowy znajduje się tylko jeden przycisk, pełniący funkcję klawiszy Menu, End (Koniec) i Cancel (Anuluj), zależnie od trybu pracy telefonu. Podświetlenie przycisku przybiera barwę zieloną lub czerwoną, sygnalizując funkcję telefonu.

Telefon LG GD51. pojawi się w Polsce na przełomie roku 2009/2010.. Ceny telefonu będą różne, w zależności od rynku.

  • Przy jasności 80 000 luksów oraz telefonie wyłączonym i ustawionym do promieni słonecznych pod kątem prostym.
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (27)