Lenovo YOGA Tablet 2 Pro - projektor w tablecie

Lenovo YOGA Tablet 2 Pro - projektor w tablecie

Lenovo YOGA Tablet 2 Pro - projektor w tablecie
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
10.10.2014 13:59, aktualizacja: 10.10.2014 14:55

Lenovo zapowiedziało dziś nowy tablet YOGA Tablet 2 Pro przeznaczony do oglądania multimediów, grania i przeglądania Internetu. Sztandarową funkcją tego tabletu jest wbudowany miniprojektor.

Projektor ten, zwany również pico projektorem, zmienia ściany pomieszczeń w ekrany telewizyjne o przekątnej do 5. cali. Maksymalna odległość od ściany to 2 metry. Wyświetlany w ten sposób obraz prezentowany jest w rozdzielczości 720p. Po raz pierwszy w tablecie zastosowano także 8-watowy system audio z głośnikiem niskotonowym - subwooferem.

13-calowy tablet wyposażono w ekran QHD wyświetlający obraz w rozdzielczości 2560x144. pikseli. Sercem urządzenia jest procesor Intel Atom Z3745 o taktowaniu od 1,33 GHz do 1,86 GHz i wspomagany 2GB pamięci RAM. Na wyposażeniu znajdziemy także tylny aparat o rozdzielczości aż 8 MP oraz pamięć o pojemności 32 GB, którą można rozbudować przy użyciu karty Micro SD do 64 GB. Bateria o pojemności 9600 mAh ma umożliwić pracę na tablecie do 15 godzin bez dodatkowego ładowania (bez użycia projektora).

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Za pomocą projektora użytkownicy mogą wyświetlać obraz o proporcjach 16:9 i przekątnej 5. cali na każdej powierzchni. Tablet posiada funkcję automatycznej regulacji obrazu. Bateria tabletu pozwala na trzy godziny odtwarzania wideo. Udoskonalony system audio emituje dźwięk o mocy aż 8 W, czyli czterokrotnie większej w porównaniu z przeciętnym tabletem. Dwa przednie głośniki o dużych komorach odtwarzają dynamiczny dźwięk, a dopełnia go basami tylny głośnik niskotonowy. Technologie Dolby Audio i Wolfson Master HiFi emulują natomiast dźwięk wielokanałowy.

W nowym tablecie serii YOGA dodano nowy tryb użytkowania –. „Powieś”. Dzięki niemu, z tabletu można korzystać wieszając go za uchwyt w dowolnym miejscu. Urządzenie o grubości 3,7 mm (w najcieńszym miejscu) waży dość sporo - aż 950 gramów.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)