Lekarstwo na problemy z Windows

Lekarstwo na problemy z Windows

Lekarstwo na problemy z Windows
Źródło zdjęć: © Microsoft
17.04.2012 14:00, aktualizacja: 18.04.2012 12:02

Jeśli twój komputer działa tak wolno, że staje się to nie do wytrzymania, lepiej przyjrzyj się procesom działającym w tle. Standardowy menadżer zadań dostępny w systemach Windows nie oferuje zbyt wiele funkcji. Microsoft przygotował narzędzie, które w walce z zasobożernymi procesami sprawdzi się zdecydowanie lepiej.

Process Monitor to zaawansowane narzędzie monitorujące w czasie rzeczywistym uruchomione procesy i wątki w systemie oraz zmiany w rejestrze Windows. Współpracuje z systemami Windows XP SP2 i nowszymi. Program łączy funkcje dwóch starszych tego typu narzędzi - Filemon i Regmon. Oferuje obszerną listę funkcjonalności, potrzebnych do efektywnego monitorowania i filtrowania zdarzeń. Umożliwia wykrycie niechcianego i złośliwego oprogramowania, które działa w tle "pożerając" zasoby systemowe.

Program wyświetla identyfikatory sesji, nazwy użytkowników i inne przydatne informacje o procesach. Listę można wygodnie przeglądać i filtrować. Pozwala śledzić i rejestrować zachodzące zmiany.

Narzędzie Process Monitor można pobrać z naszego działu z plikami klikając na przycisk poniżej.

SW

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (206)