Laserowy projektor do gier: Acer Predator Z850

Laserowy projektor do gier: Acer Predator Z850
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

08.04.2016 11:07

Acer wprowadza na rynek projektor Predator Z850. Jest to pierwszy na świecie laserowy, szerokokątny projektor przeznaczony do gier. Projektor został uhonorowany nagrodą CES 2016 za innowacyjność projektu.

Projektor Z85. z ultra-szerokokątnym obiektywem w rozdzielczości 1920 x 720 pozwala na rozszerzenie pola widzenia gracza. Umożliwia wyświetlanie obrazu o 50 proc. szerszym kącie widzenia w porównaniu z tradycyjnymi proporcjami ekranu 16:9. Pozwala to na powiększenie peryferyjnego pola widzenia gracza, co daje przewagę we wszystkich typach gier.

Dzięki technologii bezlusterkowego, ultra-krótkiego rzutu, projektor jest w stanie wyświetlać 120-calowy obraz przy odległości od ściany wynoszącej 4. cm. Pozwala to na uniknięcie cieni i zakłóceń. Regulowane stopki pozwalają na łatwe i szybkie ustawienie projektora bez konieczności wiercenia czy instalacji. Predator Z850 można spakować zaraz po użyciu, bez konieczności czekania do jego ostygnięcia. Urządzenie wyłącza się też automatycznie po upływie ustalonego czasu.

Nowoczesna dioda laserowa pozwala na wyświetlanie obrazu przy wysokim poziomie jasności 300. ANSI lumenów, przy wykorzystaniu szerokiej palety barw. Wysoki współczynnik kontrastu 100.000:1 umożliwia wyświetlanie barwnych obrazów, nawet przy bardzo dużych rozmiarach obrazu. Ponadto, laserowa dioda jest w stanie pracować przez 30.000 godzin , a technologia ColorBoost3D poprawia wygląd kolorów przy wyświetlaniu obrazów 2D i 3D. Funkcja ColorSafe II zapewnia odpowiednią reprodukcję kolorów niezależnie od stopnia zużycia źródła światła.

Sparowanie projektora Predator Z85. z opcjonalnym zestawem cyfrowym Wireless HD Kit umożliwia bezstratne i bezprzewodowe przesyłanie obrazu 1080p. Dzięki temu, salon może pozostać wolny od zbędnych kabli, co na pewno docenią właściciele nowoczesnych, elegancko urządzonych mieszkań.

Projektor dostępny będzie w trzecim kwartale 2016 roku, w cenie 24 999 PLN.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)