Laser na "piratów"

Laser na "piratów"
Źródło zdjęć: © policja.pl

25.09.2008 15:49, aktual.: 29.09.2008 18:31

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Policjanci ze stołecznej drogówki mieli okazję sprawdzić w działaniu miernik prędkości Ultralyte 20-20, w którym zastosowano wiązkę laserową...

Policjanci ze stołecznej drogówki mieli okazję sprawdzić w działaniu laserowy miernik prędkości _ Ultralyte 20-20 _. Można z niego korzystać niezależnie od panujących warunków atmosferycznych – w deszczu i we mgle, a nawet przez szybę radiowozu. Pozwala na pomiar prędkości nawet z odległości 1000 metrów, również gdy pojazd poddawany kontroli porusza się w kolumnie.

W mierniku prędkości _ Ultralyte 20-20 zastosowano wiązkę laserową, a nie fale radiowe wykorzystywane w tradycyjnych radarach. Pomiar może zostać dokonany już po zaledwie 30 setnych sekundy, z odległości 1000 metrów, we mgle, podczas opadów deszczu, a nawet przez szybę radiowozu. Urządzenie zasilane jest bateriami dlatego policjanci przeprowadzający kontrolę nie muszą być „związani” z radiowozem. Ultralyte 20-20 _ waży zaledwie 1,5 kg, a jego konstrukcja jest odporna na upadek.

O skuteczności laserowego miernika prędkości _ Ultralyte 20-20 _ mogli się dziś przekonać kierowcy jadący ulicą Sobieskiego w Warszawie, którzy nie dostosowali się do ograniczeń prędkości.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)