Królowe technologii - panowie, ukłońcie się

Królowe technologii - panowie, ukłońcie się
Źródło zdjęć: © Jupiterimages

08.03.2010 11:02, aktual.: 09.03.2010 15:34

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wydawać by się mogło, że informatyka, albo szerzej - technologie informacyjne to branża, w której wszystkie najważniejsze odkrycia zostały dokonane przez mężczyzn. Co więcej, większość osób sądzi zapewne, że szefami największych światowych koncernów branży IT muszą być mężczyźni. Nic bardziej mylnego - szowiniści niech lepiej nie czytają tego artykułu, bo mogą dostać zawału serca uświadamiając sobie jak bardzo „kobieca” jest branża nowych technologii

Obecność kobiet w dziedzinach inżynieryjnych jest niestety znikoma. Często wynika to z faktu, że praca z wielkimi maszynami wymaga zwykłej siły i niejednokrotnie nie należy do zajęć słynących z czystości. Jednakże od czasu kiedy praca inżynierów wymaga coraz więcej siedzenia przy komputerze, kobiety zaczęły szturmem zdobywać najważniejsze stanowiska technologicznego świata.

Obraz
© Ada Lovelace - pierwsza programistka w historii (fot. Wikipedia)

Wielką zaletą przedstawicielek płci pięknej jest dużo większa cierpliwość, sumienność oraz dokładność w wykonywaniu powierzonych zadań. Wiele firm zajmujących się mechaniką precyzyjną zatrudnia do żmudnej pracy kobiety - właśnie dlatego, że ich anielska cierpliwość i dbanie o szczegóły pozwalają wykonywać zadania, przy których mężczyznom nie wytrzymałyby nerwy.

Historia już od powstania podwalin dzisiejszej branży IT wspomina o kobietach, bez których nie moglibyście przeczytać tego artykułu w Internecie, na nowoczesnym komputerze. Zapraszamy was do poznania siedmiu słynnych kobiet komputerowego świata, które pokazały mężczyznom, że sukces w technologiach nie zależy od płci.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)