Kradzież postaci z gry internetowej

Kradzież postaci z gry internetowej

Kradzież postaci z gry internetowej
Źródło zdjęć: © Wow
18.10.2010 14:03, aktualizacja: 18.10.2010 14:17

Policja odnalazła sprawcę niecodziennego przestępstwa: kradzieży cudzej postaci w grze internetowej - poinformował w poniedziałek Dawid Stefański z warmińsko-mazurskiej policji

Na policję w Reszlu k. Kętrzyna zgłosił się ojciec 21-letniego fana gier sieciowych i w imieniu syna zawiadomił o nietypowej kradzieży. Chłopak, przebywający na Islandii, stracił konto z postacią wojownika w jednej z gier sieciowych. Postać wycenioną na 2,5 tys. zł odnalazł na popularnym serwisie aukcyjnym.

Obraz
© Postacie z gier komputerowych potrafią być udoskonalane przez lata (fot. IDG)

Policja ustaliła już tożsamość sprzedawcy wirtualnej postaci - mieszkańca Bytomia, który najprawdopodobniej włamał się na cudze konto. "Ponieważ odmówił zwrotu postaci, poszkodowany złożył oficjalne zawiadomienie o przestępstwie" - powiedział Stefański.

Za przywłaszczenie mienia grozi do trzech lat pozbawienia wolności. Fani gier sieciowych wyceniają używane przez siebie postacie nawet na kilka tysięcy złotych. Doskonalenie i wyposażanie w odpowiedni ekwipunek bohaterów wirtualnych przygód wymaga bowiem spędzenia wielu miesięcy przy komputerze.

Olsztyńska policja zajmowała się podobnym przestępstwem w lipcu. Wówczas właściciel utraconej postaci z gry wycenił straty na 900 zł. Policja odnalazła sprawcę kradzieży, 16-letniego mieszkańca Krakowa. Sprawę rozpatrzyć ma sąd dla nieletnich.

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)