Kosmiczna, szpiegowska kamera 3G od ZTE

Kosmiczna, szpiegowska kamera 3G od ZTE

Kosmiczna, szpiegowska kamera 3G od ZTE
Źródło zdjęć: © zte.com.cn
03.06.2010 00:29, aktualizacja: 07.06.2010 13:49

Chińska firma ZTE zajmująca się dostarczaniem sprzętu telekomunikacyjnego oraz rozwiązań sieciowych posiada w swojej ofercie ciekawy szpiegowski gadżet – MF58. Urządzenie na pierwszy rzut oka wygląda jak...

Chińska firma ZTE zajmująca się dostarczaniem sprzętu telekomunikacyjnego oraz rozwiązań sieciowych posiada w swojej ofercie ciekawy szpiegowski gadżet – MF58. Urządzenie na pierwszy rzut oka wygląda jak zabawka przypominająca hełm astronauty. Jednak w jej wnętrzu kryje się kamera 3G, która może spełniać całkiem poważne zadania.

Urządzenie ZTE MF5. zostało wyposażone w sprytnie ukrytą, obrotową kamerę o rozdzielczości 0,3 Mpix, wbudowany głośnik, mikrofon oraz slot kart pamięci T-Flash. Kamera może pracować zarówno w dzień, jak i w nocy (tryb podczerwieni). Zasilana jest bezpośrednio z gniazda sieciowego lub z akumulatora.

Kamera pozwala na transmisję obrazu i dźwięku do dowolnego telefonu komórkowego obsługującego wideorozmowy. Wykorzystuje przy tym technologię WCDMA. Możliwe jest również zapisywanie rejestrowanego materiału na karcie pamięci. Urządzenie przeznaczone jest do pracy wewnątrz budynków lub w lekkich warunkach zewnętrznych (nie jest wodoszczelna). Całość mierzy 10. mm × 101 mm × 101mm przy wadze 263 g (z baterią). Ciekawostką jest możliwość zdalnego sterowania kamerą (lewo, prawo, góra dół) oraz zarządzania nagrywaniem.

Gadżet pomimo wyglądu zabawki może spełniać poważne zadania, takie jak sprawowanie nadzoru nad dziećmi, domowymi zwierzakami czy pustym domem podczas wyjazdu na wakacje. Cena: około 250 dolarów.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)