Korzystasz z tego programu? Możesz mieć kłopoty

Korzystasz z tego programu? Możesz mieć kłopoty

Korzystasz z tego programu? Możesz mieć kłopoty
Źródło zdjęć: © wikipedia.org
Arkadiusz Stando
24.11.2017 12:43

Hakerzy często próbują atakować te najbardziej popularne aplikacje. Tym razem stało się nie inaczej, narzędzie do czyszczenia komputera o nazwie CCleaner zostało zhackowane.

CCleaner to niesamowicie popularne narzędzie do konserwacji systemów komputerowych. Według ostatnich doniesień, zostało zhakowane i może zagrażać użytkownikom.

Jak informuje producent, w pliku instalacyjnym wersji 5.33 programu znalazł się wielopoziomowy wirus typu malware. Firma, która stworzyła CCleaner, została niedawno sprzedana czeskiemu producentowi niesławnego antywirusa Avast. Oba fakty mogą mieć ze sobą powiązanie.

Tygodniowo pobiera się miliony kopii programu. Zagrożenie więc jest ogromne, tak samo jak i ogromna ilość danych do wykradnięcia.

Co robi złośliwe oprogramowanie w tym przypadku? Nie uszkadza urządzenia od razu, ale zbiera informacje systemowe, dzięki których ułatwi hackerowi zaatakowanie komputera w przyszłości. To taki rodzaj "wysłania zwiadu".

Czy możesz byś wśród grupy użytkowników z zarażonym oprogramowaniem? Musisz spełniać dwa warunki, po pierwsze wirus znajdował się tylko w instalacjach dla systemów korzystających z wersji 32-bitowej (nie wersji 64-bitowej).

Po drugie, chodzi o korzystanie z wersji 5.33.6162 programu CCleaner lub CCleaner Cloud 1.07.3191, wydanej 15 sierpnia 2017 r.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)