Konwerter gier LG: dowolna gra w 3D

Konwerter gier LG: dowolna gra w 3D

Konwerter gier LG: dowolna gra w 3D
30.08.2011 12:15

Podczas tegorocznej edycji targów elektroniki użytkowej IFA 2011, które rozpoczynają się w tym tygodniu w Berlinie, LG Electronics zaprezentuje pierwszy na świecie, silnik do konwersji gier z technologii 2D do 3D stworzony z myślą o użytkownikach smartfonów. Mechanizm działa konwertera opiera się na technologii OpenGL.

Konwerter gier 3. zostanie dodany do najnowszej wersji smartfona LG Swift 3D, która trafi do sprzedaży w październiku tego roku. Dokładne daty jego wprowadzenia zostaną wyznaczone przez poszczególnych operatorów sieci komórkowych.

Na wdrożeniu konwertera gier 3. powinni skorzystać zarówno producenci gier, jak i użytkownicy smartfonów. Ci pierwsi, głównie z sektora małych i średnich przedsiębiorstw będą mogli wprowadzić do swojej oferty „trójwymiarowe” wersje gier, które są obecnie dostępne w technologii 2D, bez większych inwestycji w zasoby ludzkie oraz kosztów czy nakładów czasowych. Jednocześnie użytkownicy smartfonów będą mogli korzystać z możliwości darmowej konwersji gier z technologii 2D do 3D w dowolnym miejscu i czasie.

Obraz

Po zainstalowaniu konwertera gier 3D, wystarczy jego aktywacja, aby użytkownicy mogli cieszyć się z trójwymiarowego efektu w grach zakupionych uprzednio w formacie 2. . W równie prosty sposób będą mogli w dowolnym czasie powrócić do trybu 2D sprzed konwersji.

Po uruchomieniu gry mobilnej w formacie 2D za pomocą konwertera gier 3D program automatycznie zeskanuje grę, by sprawdzić, czy znajduje się ona na liście gier mobilnych w formacie 2D zoptymalizowanych do konwersji na format 3D. Jeżeli gra została zoptymalizowana, nastąpi jej konwersja na standard 3D za pomocą domyślnych ustawień obrazu. Natomiast gry w formacie 2D oparte na technologii OpenGL, z poza listy gier zoptymalizowanych, będzie można przekonwertować na format 3D poprzez ręczne dokonanie tych ustawień. Zoptymalizowane ustawienia dla ok. 50 gier w formacie 2D zostaną udostępnione przed początkiem października, a kolejnych 50 zostanie dodanych przed końcem roku.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)