Kontroluj swoją wagę przez internet

Kontroluj swoją wagę przez internet
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

11.10.2011 12:47, aktual.: 04.01.2012 10:40

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Internetowa waga, choć brzmi co najmniej dziwnie, stała się faktem. Nowy produkt holenderskiej marki Youw8, natychmiast po zważeniu użytkownika, przesyła dane na internetową stronę www.youw8.com. Wynik zapisywany jest na prywatnym koncie ważonej osoby, która w ten sposób może archiwizować swój ciężar przez całe lata.

W razie potrzeby internetowy trener podpowie, jak zrzucić zbędne kilogramy lub zachować dotychczasowy rezultat. Przesyłanie danych odbywa się bezprzewodowo za pomocą modemu lub poprzez kabel Ethernet oraz przy użyciu aplikacji Youw8 Body Monitor. Swoje dane można analizować za pośrednictwem komputera, iPhone’a lub smartfonów z systemem operacyjnym Windows Phone 7.

Waga służy nie tylko do sprawdzania wagi. Odpowiednia aplikacja on-line sprawdza także procent zawartości tłuszczu w organizmie, masę mięśniową oraz wartość wskaźnika BMI (jeśli jest zbyt wysoki, występuje ryzyko wystąpienia chorób związanych z nadwagą, np. cukrzycy czy miażdżycy)
. Dodatkowe pomiary są kluczowe, gdyż nie tylko wysoka waga, ale także nadmiar tkanki tłuszczowej decyduje o stanie zdrowia. Za przekroczenie normy uważa się 35-procentowy nadmiar u kobiet i 30-procentowy u mężczyzn.

Nowy produkt, dzięki trenerowi on-line, może skutecznie zachęcić do poradzenia sobie z nadwagą lub niedowagą. Produkt oferowany jest w komplecie z modemem internetowym. W obudowie znajduje się także gniazdo umożliwiające podłączenie do sieci Ethernet.

Autoryzowanym dystrybutorem Youw8 jest niemiecka Hama. Produkt objęty jest 2-letnią gwarancją producenta. Dystrybutor nie podał daty wprowadzenia produktu na polski rynek. Wiadomo jedynie, że - podobnie jak na niemieckim rynku - będzie oferowana pod marką Xavax. Cena wagi w Niemczech wynosi 139 EUR, czyli około 600 zł.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)