Kontroluj oświetlenie smartfonem i oszczędzaj

Kontroluj oświetlenie smartfonem i oszczędzaj
Źródło zdjęć: © zdjęcie producenta

17.02.2014 14:18

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Produkty związane z oświetleniem to najbardziej popularne urządzenia dla inteligentnego domu. Kolejną nowością, dzięki której będziemy mogli zarządzać oświetleniem przy pomocy tabletu lub smartfona, jest system Brightup.

System składa się z urządzenia centralnego, gniazdek zewnętrznych oraz oporników do montażu wewnątrz gniazdek ściennych. Oporniki oraz gniazdka pełnią w zasadzie tę samą funkcję. Opornik może być jednak zastosowany także do lamp sufitowych i jego instalacja jest bardziej inwazyjna. Niewątpliwą zaletą jest to, że pozostają niewidoczne. Gniazdka są o wiele szybsze w montażu, jednak ich działanie jest bardziej ograniczone.

Obraz
© (fot. zdjęcie producenta)

Zestawem zarządza się przy pomocy dedykowanej aplikacji na urządzenia mobilne z systemem iOS, Android i Windows Phone. Dzięki temu można zdalnie sterować włącznikami oraz programować wykorzystanie światła w dowolny sposób, odpowiadający naszym przyzwyczajeniom. Dodatkowo urządzenia Brightup posiadają wbudowane czujniki światła, które są w stanie skontrolować aktualne warunki i automatycznie dostosować do nich intensywność oświetlenia. Niektóre funkcje można także połączyć z timerem.

W aplikacji możliwe jest także odczytanie danych na temat zużycia energii. Może nam to pomóc lepiej kontrolować i racjonalniej wykorzystywać energię. Jeżeli kampania w serwisie crowdfundingowym się powiedzie –. urządzenie trafi do klientów w październiku 2014 roku. W przedsprzedaży cena za centralkę oraz 1 gniazdko wynosi 159 dolarów.

Źródło: Indiegogo.com

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)