Trwa ładowanie...
d1jw5hm

Konto Google - jak usunąć konto Google z telefonu?

Smartfony, jak każde urządzenia z Androidem oczekują od swoich użytkowników założenia konta Google podczas logowania. Do takiego konta przypisywany jest adres mailowy, który czasem należy odłączyć od telefonu w taki sposób, by nie usunąć ważnych danych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Konto Google - Jak usunąć konto google z telefonu?
Konto Google - Jak usunąć konto google z telefonu? (iStock.com)
d1jw5hm

Jak usunąć konto Google z telefonu z Androidem i jakie konsekwencje się z tym wiążą? Podpowiadamy, na co należy zwrócić uwagę, kiedy decydujemy się na usunięcie konta Google z telefonu oraz jak krok po kroku skasować swoje konto Google.

Usuwanie konta Google z telefonu z Androidem - konsekwencje

Na początku warto wspomnieć o tym, z czym się wiąże usunięcie konta Google z telefonu. Po odłączeniu konta z urządzeń z Androidem utracimy dostęp do niektórych funkcji, a przede wszystkim utracimy możliwość korzystania z Google Play. Oznacza to, że nie będziemy mogli w prosty sposób aktualizwoać czy pobierać aplikacji oraz stracimy dostęp do zakupionych treści (książek, muzyki, podcastów) czy zapisów postępów w grach.

d1jw5hm

Warto również upewnić się, że nasze kontakty są zapisane także w pamięci urządzenia - po skasowaniu konta Google z telefonu utracimy dostęp do kontantów zapisanych w chmurze. Nie będziemy mogli również odbierać i wysyłać plików na Dysk Google.

Chcesz trwale skasować swoje konto Google, nie tylko z telefonu. Sprawdź nasz poradnik

Usuwanie konto Google z telefonu - przywracanie ustawień fabrycznych

Aby usunąć konto Google z telefonu możem całkowicie zresetować telefon i przywrócić ustawienia fabryczne. Taką opcję znajdziemy w ustawieniach urządzenia. Trzeba być jednak świadomym faktu, że rozwiązanie to jest równoznaczne z całkowitym wyczyszczeniem danych z telefonu.

d1jw5hm

Pierwsze kroki z Asystentem Google

Jak usunąć konto Google z telefonu z Androidem?

Drugim sposobem na usunięcie konta Google z telefonu czy innego urządzenia z Androidem jest jego odłączenie w "Ustawieniach konta". Po kliknięciu w odpowiednią zakładkę zobaczymy wszystkie konta, które są dostępne na naszym urządzeniu (Facebook, Instagram, Gmail itp.). Na tym etapie możemy zdecydować, co tak właściwie chcemy usunąć. By usunąć konto Google ze smartfona wystarczy postępować zgodnie z poniższymi krokami:

  • Otwórz aplikację "Ustawienia"
  • Kliknij "Konta".
  • Kliknij konto, które chcesz usunąć a potem "Usuń konto".
d1jw5hm

Gdy to uczynimy system zada nam pytanie potwierdzające czy na pewno chcemy usunąć akurat to konto z naszego urządzenia. Jeśli jest to jedyne konto Google na telefonie, ze względów bezpieczeństwa musisz podać wzór, kod PIN lub hasło. Pamiętajmy jednak, że odłączenie konta Google od smartofonu nie jest równoznaczne ze stałym usunięciem go z serwera.

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco


d1jw5hm

d1jw5hm
d1jw5hm